۴ نکته‌ی مهم برای ساخت یک بیلبورد مؤثر

استفاده از بیلبورد برای امر تبلیغات همچنان رونق دارد و بسیاری از برندها از آن برای افزایش شهرت استفاده می‌کنند. اما برخی نکات هستند که در صورت به کار گیری‌شان در طراحی بیلبورد میزان بازدهی بیلبورد افزایش یافته و بهتر از قبل می‌تواند در راستای پیش‌برد اهداف‌تان مفید باشد. امروزه بیلبوردها مجموعه‌ای از تصاویر بزرگ هستند، بعضی از آن‌ها مضحک، بعضی کمی عجیب و غریب و گاهی کنایه آمیزند. اما در حال حاضر بیلبوردهایی مورد پسند تر هستند و در ذهن باقی می‌مانند که از ایده‌ای جدید استفاده کرده باشند. ما به عنوان بیننده می‌توانیم دیدگاه‌های مختلفی نسبت به هر آگهی‌نما داشته باشیم اما این واقعیت را نمی‌توان انکار کرد که بیلبوردها، نماد جریان دائمی و روان زندگی هستند. این نوشتار بر روی ۴ مورد از این نکات تمرکز دارد.

[one-third-first]

بیلبورد شمشک | آژانس تبلیغاتی آیینه تهران

لیست بیلبوردهای شمشک

[/one-third-first]

[one-third]

بیلبورد های شهر لواسانات| آژانس تبلیغاتی آیینه تهران

لیست بیلبوردهای لواسان

[/one-third]

[one-third]

بیلبورد های شهر تهران | آژانس تبلیغاتی آیینه تهران

لیست بیلبوردهای شهر تهران

[/one-third]

۱- پیام‌تان را ساده و سرراست بیان کنید:

در فضای خیابان و جاده، خصوصاً جاده، که مردم به سرعت در حال عبور هستند، اگر از بیلبوردی که دارای یک پیام واضح و ساده نباشد استفاده کنید فایده‌ای برای‌تان نخواهد داشت. برای آن که بتواند به سادگی پیام‌تان را به مردم منتقل کنید در وهله‌ی اول باید تعیین کنید که اصلاً برای چه هدفی درصدد استفاده از بیلبورد برآمده‌اید؟ آیا می‌خواهید وب‌سایت‌تان را مشهور کنید؟ آیا درصدد افزایش آگاهی مردم از برندتان هستید؟ یا مثلاً آیا می‌خواهید مردم ۱۰۰ متر جلوتر توقف کرده و در رستوران شما غذا بخورند؟ دقیقاً مشخص کنید که از بیلبورد دقیقاً چه می‌خواهید و دوست دارید که مردم با دیدن بیلبوردِ شما چه دستگیرشان شود.

پس از آن است که می‌توانید به سادگی هر چه تمام‌تر پیام‌تان را در بیلبورد درج کرده و منتظر باشید که مردم دریافت‌اش کنند. یکی از روش‌ها برای استفاده از پیام ساده و همچنین حفظ کردنی نمودن بیلبوردتان استفاده از بازی با کلمات و موارد این گونه نیست، همانند تابلوی زیر:

4 نکته برای ساخت یک بیلبورد مؤثر | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن
4 نکته برای ساخت یک بیلبورد مؤثر | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن

۲- مختصر و مفید بیان کنید:

هر راننده در جاده چیزی حول و حوش ۶ ثانیه فرصت دارد که بیلبوردِ شما را مشاهده کند. در این مدت زمان کوتاه او نمی‌تواند یک متنِ بلند را بخواند و یا آن که تصاویرِ مبهم و عمیق را تجزیه و تحلیل کند. بنابراین اگر از متن در بیلبوردتان استفاده کردید مطمئن شوید که این متن کمتر از ۶ کلمه است. بیش از ۶ کلمه را خیلی از مخاطبین‌تان نخواهند خواند.

البته اگر می‌خواهید موردی دیگر را در بیلبوردتان بگنجانید، مثلاً آدرس شرکت یا فروشگاه‌های‌تان، خیلی مشکلی وجود ندارد. اما بایستی بدانید که درصد بسیار کمی از مخاطبین شما این اطلاعات را خواهند خواند. لذا در صورتی که ذکر چنین مواردی را ضروری می‌دانید حتماً آن ها را به گونه‌ای در بیلبورد بگنجانید که طراحی آن را به هم نریزند و غیر قابل فهم‌اش نکنند. بهتر است پیام اصلی‌تان را با حروف بزرگ و صرفاً در زیر ۶ کلمه بیان کنید و این گونه موارد را با فونت ریز در گوشه‌ی بیلبورد درج کنید، هم‌چون موردِ زیر:

4 نکته برای ساخت یک بیلبورد مؤثر | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن
4 نکته برای ساخت یک بیلبورد مؤثر | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن

۳- اجازه دهید پیام بیلبوردتان صدایی بلند داشته باشید:

استفاده از فونت‌های بزرگ، یا بهتر است بگویم بسیار بزرگ، برای بیلبوردِ تبلیغاتی به هیچ عنوان امر بدی نیست. اجازه دهید رانندگان صدای بیلبوردتان را با ولومی بالا بشنوند. بنابراین تا جایی که بیلبوردتان اجازه می دهد از فونت درشت استفاده کنید، اما همچنان با خوانایی نیز توجه داشته باشید.

۴- از رنگ‌ها به خوبی استفاده کنید:

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌تواند در راستای شنیدنِ صدای بیلبوردتان با ولومی بالا توسط رانندگان مفید باشد استفاده از رنگ‌های متضاد و با کنتراست بالا ست. اجازه دهید رنگ‌های بیلبوردتان با مخاطب حرف بزنند. اما یک نکته را فراموش نکنید و آن این که بگذارید این استفاده از رنگ‌ها صرفاً برای مواردی غیر از پس‌زمینه باشد. یعنی اجازه دهید رنگ و طراحی پس‌زمینه ساده باشد تا عنصر خوانایی حفظ شود.

4 نکته برای ساخت یک بیلبورد مؤثر | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن
4 نکته برای ساخت یک بیلبورد مؤثر | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا