پپسی برای اولین بار، کوکاکولا را پشت‌سر گذاشت

آمار نشان از آن دارد که سال ۲۰۱۷ سال بسیار خوبی برای شرکت پپسی بوده است. بر اساس آمار و اطلاعات Effie WorlWide، شرکتی که در کارِ جمع آوری آمار اوضاع و احوال آژانس‌های تبلیغاتی و برندها و موارد این قبیل است، پپسی توانسته به عنوان مؤثرترین بازاریاب سال ۲۰۱۷ شناخته شود. آن‌چه که در این آمار جالب است این است که این مورد اولین بار است که پپسی توانسته کوکا کولا را پشت سر بگذارد و خود به رتبه‌ی نخست دست یابد.

[one-third-first]

بیلبورد های شهر تهران | آژانس تبلیغاتی آیینه تهران

لیست بیلبوردهای شهر تهران

[/one-third-first]

در همین راستا تریسی آلفورد (Tracy Alford)، رییس و مدیر عامل Effie WorlWide گفت:

«شاخص Effie در حال حاضر معتبرترین شاخص جهت ارزیابی وضعیت اثربخشی بازاریابی برندها می‌باشد و در واقع طلایی ترین استاندارد در این زمینه است. برندگان این شاخص به طور استثنایی در حال کار هستند و از هر طریق درصدد آن اند که برندشان را رشد دهند و به موفقیت بیشتر برسند.»

جالب آن که از سال ۲۰۱۱ بدین سو، پپسی همواره در ۵ برند برتر این فهرست حضور داشته است اما هیچ‌گاه نتوانسته به رتبه‌ی اول دست پیدا کند.

به هر حال، در همین سال، یعنی سال ۲۰۱۷، مک دونالد پس از پپسی در رتبه‌ی دوم قرار گرفته و کوکا کولا رتبه‌ی سوم را از آن خود ساخته است. پس از این سه برند، به ترتیب برندهای ودافون، مویستار، آی بی ام، کی اف سی، شورولت و مسترکارت قرار دارند. شرکت‌های برگر کینگ، پوکر و تورونجو نیز مشترکاً در رتبه‌ی دهم دست قرار گرفته اند.

پپسی برای اولین بار کوکاکولا را پشت‌سر گذاشت | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن
پپسی برای اولین بار کوکاکولا را پشت‌سر گذاشت | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن

یکی از کارهای پِپسی که نقش بسیاری در کسب رتبه‌ی نخست آن داشته کمپین say it with pepsi می‌باشد. برای این کمپین در سال ۲۰۱۶  پِپسی حدود ۲۰۰ ایموجی طراحی کرد و آن‌ها را در تلویزیون، بیلبوردها و پست‌های اینستاگرام به نمایش گذاشت. حتی این ایموجی ها را بر روی حدود ۲۰۰ میلیون از بطری نوشابه‌های خود درج کرد تا همگان آن‌ها را ببینند.

در آخر  گفتنی است که جایزه‌ی Effie بر اساس یک سیستم امتیازدهی داده می‌شود. این امتیازها به قرار زیر اند:

  • ۱۲ امتیاز برای Effie بزرگ
  • ۸ امتیاز برای طلا
  • ۶ امتیاز برای نقره
  • ۴ امتیاز برای برنز
  • ۲ امتیاز برای فینالیست

پِپسی با کسب ۱۶۶ امتیاز توانسته رتبه‌ی اول را کسب کند، این در حالی است که رتبه‌ی دوم، یعنی مک دونالد،۱۲۰ امتیاز کسب کرده. در سال ۲۰۱۵ این شرکت اعلام کرد دیگر از آسپارتام (که برای سلامت مشتریان خطرناک است) بعنوان شیرین کننده در نوشابه رژیمی‌خود استفاده نمی‌کند و به جای آن از سوکرالوز ( یک شیرین کننده مصنوعی دیگر) استفاده خواهد کرد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا