اینستاگرام و ویژگی‌های جدید آن جهت ارتباط بهتر، میان برند و مصرف‌کننده

اینستاگرام ، اگر در حال مطالعه‌ی این مطلب هستید، به احتمال زیاد در زمره‌ی کسانی قرار دارید که حداقل از یک اکانت اینستاگرام برخوردار اند. این نکته را از آن روی گفتم که در حال حاضر این شبکه‌ی اجتماعی از ۸۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه و ۵۰۰ میلیون کاربر فعال روزانه برخوردار است و از این لحاظ پس از فیس‌بوک محبوب‌ترین شبکه‌ی اجتماعی جهان به شمار می‌رود. این امر در کنار یک سری ویژگی‌های اینستاگرام موجب شده‌اند که بسیاری از برندها و کسب و کارها درصدد استفاده از این پلتفرم برای انجام بازاریابی برآیند. احتمالاً برند شما نیز تا کنون از این پلتفرم جهت افزایش آگاهی از برند و هم‌چنین فروش محصولات و خدمات استفاده کرده است. اما نکته این‌جا ست که اینستاگرام از ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی برخوردار است که نه تنها امکان افزایش آگاهی از برند و فروش محصولات را مهیا می‌سازد بلکه امکان آن که ارتباطی بسیار خوب میان برند و مخاطبین برقرار شود را نیز فراهم می‌سازد. این امر چگونه میسر می‌شود؟ این پرسش، محور اصلی این نوشتار است. 

[one-third]

بیلبورد های شهر تهران | آژانس تبلیغاتی آیینه تهران

لیست بیلبوردهای شهر تهران

[/one-third]

مشغولیت برند در اینستاگرام

مشغولیت کاربران در اینستاگرام ۱۰ برابر فیس‌بوک، ۵۴ برابر پینترست و ۸۴ برابر توییتر است. با وجود چنین شرایطی، چرا برند شما خود را غرق این شبکه‌ی اجتماعی نکند و از آن برای برقراری ارتباطی عالی با مشتریان استفاده نبرد؟

این شبکه‌ی اجتماعی از قابلیت‌های متعددی برای این کار، یعنی برقراری ارتباط با مشتریان، برخوردار است، از جمله:

  • هشتگ: امکان استفاده از هشتگ و جستجوی هشتگ‌ها در اینستاگرام فراهم است. در این راستا، سعی کنید علاوه بر آن که از هشتگ‌های مرتبط با کسب و کارتان و یا مرتبط با موضوع پست‌های‌تان استفاده می‌کنید، یک هشتگِ مختص به برند خود داشته باشید و آن را در تمامی پست‌ها و البته در قسمت بیوی صفحه‌تان درج کنید.
  • لوکیشن: در هر پستی که می‌گذارید امکان آن که بتوانید لوکیشن را به پست اضافه کنید فراهم است. سعی کنید از لوکیشن استفاده کنید تا کاربران اینستاگرام بتوانند از این طریق نیز به شما دسترسی داشته باشند.
  • استوری: استوری اینستاگرام ابزاری محبوب در دست کاربران است. می توانید تصاویر و ویدئوهای‌تان را به همراه نظرسنجی و ایموجی به صورت استوری منتشر کنید تا مطالب‌تان نه در فید مطالب که در قسمت بالایی فید قابل مشاهده باشند و در واقع شانس دیده شدن‌شان بیش‌تر باشد. حال در ارتباط با همین استوری، قابلیتی جدید به اینستاگرام اضافه شده که راه را برای برقراری ارتباطی بهتر با مصرف کننده هموارتر کرده است. بیایید نگاهی به این قابلیت جدید داشته باشیم.

به اشتراک‌گذاری استوری

قابلیتی که مدت‌زمان طولانی‌ای از آن نمی گذرد این است که در حال حاضر امکان شیر کردن یا همان به اشتراک گذاشتن استوری در اینستاگرام فراهم آمده، ویژگی‌ای که حتی در اسنپ‌چت نیز وجود ندارد چرا که استوری‌های اسنپ‌چت قابل شیر کردن نیستند. البته این قابلیت برای حساب‌های خصوصی فراهم نیست و همچنین حساب‌های عمومی نیز می‌توانند آن را غیر فعال کنند. افزون بر این، در حال حاضر صرفاً کاربران اندروید می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند و نه کاربران iOS.

البته افزون بر این مورد، امکان به اشتراک گذاری پست‌هایی که در فیدتان وجود دارند در استوری‌تان نیز مهیا گشته که این امر به علاوه‌ی مورد قبلی می توانند مزایای متعددی به همراه داشته باشند از جمله:

  • امکان آن که افراد بیش‌تری از صفحه‌ی شما با خبر بشوند افزایش می یابد.
  • با به اشتراک گذاری برخی پست‎‌های کاربران می توان انگیزه‌ی آنان برای همکاری بیش‌تر با صفحه را افزایش داد.
  • با به اشتراک گذاری برخی پست‌های کاربران نه تنها انگیزه‌ی آنان برای همکاری بیش‌تر می شود بلکه احساس لذت و البته احساس مسئولیت‌شان نیز بیش‌تر می شود و این برای برند شما مفید است.

حال با این توضیحات، نوبت به آن رسیده که ببینیم اصلاً از این قابلیت جدید اینستاگرام چگونه می‌توان استفاده کرد؟

برای این کار، مطلبی از فید مطالب را که خواهان به اشتراک گذاری آن در استوری‌تان هستید انتخاب کرده و روی گزینه‌ای در زیر این مطلب که شباهتی به هواپیما دارد تپ کنید.

استفاده از ویژگی‌های جدید اینستاگرام برای برقراری ارتباطی بهتر میان برند و مصرف‌کننده

با تپ کردن بر روی این گزینه، به گزینه‌ی Add Post to Your Story  دسترسی خواهید داشت که با تپ بر روی این گزینه، با صفحه‌ای جهت ویرایش پست مواجه می‌شوید.

استفاده از ویژگی‌های جدید اینستاگرام برای برقراری ارتباطی بهتر میان برند و مصرف‌کننده

در این مرحله پس از ویرایش و اضافه کردن هر موردی که می‎‌خواهید می‌توانید بر روی گزینه‌ی Send to تپ کنید تا پست مورد نظر در استوری شما قابل مشاهده شود.

استفاده از ویژگی‌های جدید اینستاگرام برای برقراری ارتباطی بهتر میان برند و مصرف‌کننده

برای به اشتراک گذاری استوری نیز از همین گزینه که شبیه هواپیما است می توانید استفاده کنید.

سخن آخر

این ابزارهای اینستاگرام، گزینه‌هایی عالی برای برقراری ارتباط با مخاطبان هستند. به عنوان یک برند و یا کسب و کار به هیچ عنوان این گزینه‌ها را نادیده نگیرید و حتماً از آن‌ها در راستای این امر استفاده کنید. برقراری ارتباطی بهتر با مخاطبان مستقیماً بر روی موفقیت برند شما تأثیرگذار خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا