نکاتی برای تبلیغات در اینستاگرام

اینستاگرام از جمله موفق‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان است و کاربران بسیار زیادی دارد. در حال حاضر نیز روز به روز به میزان کاربران این شبکه‌ی اجتماعی افزوده می‌شود و اگر شما نیز عضوی از این شبکه‌ی اجتماعی باشید احتمالاً دیده‎‌اید که تعداد کاربران اینستاگرام در کشور خودمان بیشتر از فیس‌بوک و توییتر و لینکدین و موارد این قبیل است. اما با وجود آن که عموم مردم از اینستاگرام به عنوان ابزاری جهت به اشتراک گذاری تصاویرشان در مکان‌ها و زمان‌های مختلف استفاده می‌کنند، اینستاگرام ابزاری عالی برای تبلیغات است و به همین دلیل است که در حال حاضر تقریباً هر برند و هر کسب و کاری از یک یا چند صفحه در این محیط برخوردار است و یا آن که بسیاری از استارت‌آپ‌ها کار خود را با تمرکز ویژه‌ای بر تبلیغات در اینستاگرام آغاز می کنند.

تبلیغات در اینستاگرام ثابت کرده که بازده خوبی دارد البته به شرطی که به خوبی و به درستی انجام شود. در این مطلب به ۶ مورد از مواردی که برای انجام تبلیغات در اینستاگرام ضروری هستند پرداخته خواهد شد. لذا اگر شما نیز به تازگی در زمره‌ی کسانی برآمده‌اید که قصدِ تبلیغات در اینستاگرام را دارند این نوشتار را تا به انتها دنبال کنید.

[one-third-first]

بیلبورد های شهر تهران | آژانس تبلیغاتی آیینه تهران

لیست بیلبوردهای شهر تهران

[/one-third-first]

[one-third]

بیلبورد های شهر لواسانات| آژانس تبلیغاتی آیینه تهران

لیست بیلبوردهای لواسان

[/one-third]

[one-third]

بیلبورد شمشک | آژانس تبلیغاتی آیینه تهران

لیست بیلبوردهای شمشک

[/one-third]

حضور ایرانی‌ها در اینستاگرام

برخی سلبریتی‌ها و برخی صفحه‌های ایرانی در اینستاگرام هستند که فالوورهای میلیونی دارند. این امر خود مهم‌ترین گواه حضور متراکم ایرانی‌ها در اینستاگرام است. به عنوان مثال، صفحه‌ی مهناز افشار، بازیگر کشورمان، ۷ میلیون فالوور دارد و یا صفحه‌ی رامبد جوان، بازیگر و مجری کشورمان، ۶٫۴ میلیون فالوور دارد.

نکاتی برای تبلیغات در اینستاگرام

نکاتی برای تبلیغات در اینستاگرام

بدیهی است که بسیاری از کاربران ایرانی اینستاگرام نیز این افراد را فالو نمی کنند و لذا می‌توان گفت که به سبب وجود این همه ایرانی در اینستاگرام این شبکه‌ی اجتماعی ابزاری عالی برای بسیاری از استارت‌آپ‌های ایرانی جهت تبلیغ است.

با این مقدمه، در ادامه به گام‌هایی که بایستی برای تبلیغات در اینستاگرام بردارید اشاره خواهد شد.

انجام تبلیغات در اینستاگرام

۱- انتخاب یک نام کاربری مناسب:

در اولین گام بایستی یک نام کاربری مناسب برای برند یا کسب و کارتان انتخاب کنید. این نام کاربری باید بتواند گویای هویت برند شما و زمینه‌ی کسب و کارتان باشد و در واقع از طریق آن بسیاری از کاربران بتوانند با شما در ارتباط شوند. لذا حتماً و ضرورتاً از انتخاب اسامی اشخاص مانند علی میرزایی، رضا خواجوی و موارد این قبیل دوری کنید. این اسامی کسب و کار شما را تعریف نمی کنند و موجب ترک صفحه‌ی شما توسط مشتریان بالقوه و بازدیدکنندگانی می شوند که در مورد هویت برند شما دچار تشویش شده‌اند.

با این حال اگر نام شخصی شما چیزی است که می خواهید تمرکز بر روی آن باشد، یکی از بهترین روش‌ها برای استفاده از آن قرار دادن نام‌تان در کنار حرفه‌تان است. مثلاً علی میرزایی کارشناس آشپزی!

نکاتی برای تبلیغات در اینستاگرام | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن
نکاتی برای تبلیغات در اینستاگرام | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن

۲- استفاده از هشتگ‌ها:

در هر زمینه‌ای که فعالیت کنید می توانید به راحتی با استفاده از هشتگ‌ها، کسانی که با صفحه‌ی شما آشنا نیستند را به صفحه‌تان بکشانید. برای کسانی که نمی دانند هشتگ چیست بایستی گفته شود که با قرار دادن یک # در کنار هر واژه یک هشتگ ساخته می شود که این هشتگ می تواند به مثابه‌ی یک پل بین صفحه و پست‌های شما و کاربران عمل کند. در واقع کاربری که به دنبال پست یا صفحه‌ای در مورد X است می تواند از طریق هشتگ #X به پست‌ها  و صفحاتی که راجع به X هستند دسترسی پیدا کند. با کلیک بر روی هشتگ #X کاربران به صفحه‌ای که حاوی تصاویر و ویدئوهایی در ارتباط با X است رانده می شوند و در آن‌جا می توانند هر یک از صفحاتی که آن مطالب را درج کرده‌اند را فالو نمایند.

بدیهی است هرچه بیشتر از هشتگ استفاده نمایید امکان بازدید از صفحه شما بیشتر می شود ولیکن این نکته را در نظر داشته باشید که از هشتگ ها به صورت متعادل استفاده نمایید چرا که استفاده بیش از حد از هشتگ ها باعث میشود که تعادل به هم خورده و توی ذوق مخاطب بزند.

۳- استفاده‌ی بهینه از تصاویر:

برخلاف فیس‌بوک و توییتر که در آن‌ها انتخاب متن حرف اول را می زند، در اینستاگرام تصویر است که پادشاهی می کند. در واقع یکی از علل آن که اینستاگرام ابزاری عالی برای انجام تبلیغات است نیز همین برتر بودن تصویر در آن است. اما هر تصویری را نباید استفاده کرد. در سرتاسر اینترنت میلیون‌ها تصویر وجود دارند که هر یک از کاربران می توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند، بنابراین برای جلب توجه کاربران باید به دنبال تصاویری باشید که منحصر به فرد اند و از عنصر خلاقیت بهره‌ی بسیاری برده‌اند.

 در همین راستا، ابزار استوری اینستاگرام نیز می تواند بسیار به کار آید. این ابزار اجازه‌ی پست کردن تصویر و ویدئو را به مخاطب می دهد. استوری‌ها در فید مطالب نمایش داده نمی شوند بلکه در بالای فید قرار می گیرند و لذا احتمال مشاهده‌ی آن‌ها بیش‌تر از تصاویر یا ویدئوهایی است که به عنوان پست در اینستاگرام درج می شوند.

۴- استفاده از جئوتگ (برچسب گذاری جغرافیایی):

در اینستاگرام امکان آن که تصاویر و ویدئوهای‌تان را جئوتگ یا همان برچسب گذاری جغرافیایی کنید وجود دارد. این امر نیز می تواند فرآیندی همچون فرآیند برچسب گذاری باشد منتها از نوع جغرافیایی!ً

یعنی کاربران می توانند با استفاده از طریق یک برچسب گذاری جغرافیایی در مورد مکان X به تمامی پست‌هایی که دارای برچسب‌گذاری مکان X هستند دسترسی داشته باشند. این امر در دیده شدن بیش‌ترِ برند شما بسیار تأثیرگذار است. در واقع جئوتگ مخاطبین شما را افزایش می دهد و افزایش مخاطبین همان و افزایش مشتریان نیز همان!

۵- ایجاد یک مسابقه:

پنجمین موردی که می تواند برای تبلیغات در اینستاگرام مفید باشد، ایجاد یک مسابقه است. مسابقه افراد بیش‌تری را به صفحه‌ی شما می کشاند و موجب می‌شود که محصولات و خدمات شما بیش از پیش دیده شوند. البته مجبور نیستید هر روز مسابقه برگزار کنید اما هر چند مدت یک بار بسیار مفید خواهد بود اگر یک مسابقه بین مخاطبان برقرار سازید و جایزه‌ی خوبی هم برای آن در نظر بگیرید. برخی از ایده‌های رایج برای برگزاری مسابقه به قرار زیر اند:

  • مسابقه‌ی لایک (یعنی برای ورود به مسابقه کاربران بایستی پست‌های شما را لایک کنند. این امر یک فرآیند برد-برد است. یعنی هم برای مخاطبان سود دارد، با ورود به مسابقه، و هم برای شما، چرا که مخاطبان بیشتری را برای شما فراهم می‌آورد)
  • مسابقه هشتگ (یعنی استفاده از هشتگی که شما تعیین می کنید در پست‌ها. این مسابقه نیز به شدت برای شما به عنوان یک برند سود به همراه دارد و موجب افزایش آگاهی از برندتان می شود)
  • مسابقه تصویر (این مسابقه نیز ابزاری عالی برای دیده شدن بیش‌تر است. از مخاطبان می خواهید که از خودشان به همراه محصولات شما عکس بگیرند و برای‌تان ارسال کنند و دست‌آخر بهترین عکس برنده خواهد بود)

۶- مفید باشید:

به عنوان یک برند صرفاً به تبلیغ محصولات و یا خدمات‌تان نپردازید، بلکه سعی کنید از مطالبی مفید نیز در میان مطالب‌تان استفاده کنید. کاربر باید بداند که با دنبال کردن صفحه‌ی شما در اینستاگرام چیزی عایدش خواهد شد در غیر این صورت خیلی زود صفحه‌ی شما را ترک خواهد کرد. با ایجاد مسابقه، که در بالا ذکر شد، و یا دادن اطلاعات عمومی و یا ارائه‌ی محتواهای به درد بخوری که مستقیم یا غیر مستقیم با زمینه‌ی کاری شما در ارتباط هستند و موارد این قبیل می توانید به کاربران القا کنید که با فالو کردن صفحه‌ی شما چیزی عایدشان می شود.

نکاتی برای تبلیغات در اینستاگرام | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن
نکاتی برای تبلیغات در اینستاگرام | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن

سخن آخر

تبلیغات در اینستاگرام روز به روز در حال افزایش است و به تبع همین امر روش‌های استفاده از آن نیز روز به روز گسترش می یابند. بنابراین اگر شما با برخی از این روش‌ها آشنایی دارید باعث خوشحالی خواهد بود اگر آن‌ها را با ما و کاربران تقسیم کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا