بهترین پیام رسان برای هر نوع کسب و کار

بهترین پیام رسان، با رشد تکنولوژی در دنیای حاضر و به تبع آن رشد میزان استفاده‌ی مردم از گوشی‌های همراه، خواه ناخواه بسیاری موارد با گوشی‌های همراه، که البته در حال حاضر هوشمند شده‌اند، سروکار دارند و از این رو نباید در مورد برخی موارد صحبت کرد و سخنی از گوشی هوشمند و ارتباط آن با آن مورد بر زبان نیاورد. این امر برای کسب و کار و بازاریابی نیز صادق است. امروزه بازاریابی‌های متعددی در ارتباط با گوشی‌های هوشمند وجود دارند، از جمله بازاریابی پیامکی، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و موارد از این قبیل. در این بین، پیام رسان‌ها نیز نقشی عمده در افزایش میزان استفاده از گوشی‌های موبایل داشته‌اند و به همین دلیل نیز بسیاری از کسب و کارها و برندها تمرکز ویژه‌ای بر روی این پیام‌رسان‌ها جهت انجام تبلیغات کرده‌اند. اما موضوعی که در این میان وجود دارد این است که تعداد بسیار زیادی پیام رسان در سطح جهان وجود دارد و بدیهی است که یک کسب  و کار بایستی بتواند در میان این همه پیام رسان، بهترین یا بهترین‌های‌شان را انتخاب کرده و از آن‏‎ها استفاده نماید. در این نوشتار، تمرکز من روی این موضوع است. می خواهم بهترین پیام رسان ممکن برای هر یک از کسب و کارها را معرفی کنم تا هر کسب و کاری بتواند به نحو بهینه از پیام رسان‌ها استفاده کند.

[one-third]

بیلبورد های شهر تهران | آژانس تبلیغاتی آیینه تهران

لیست بیلبوردهای شهر تهران

[/one-third]

بهترین پیام رسان برای کسب و کارهای B2B

اگر کمپانی یا کسب و کار شما از نوع B2B یا همان بیزنس تو بیزنس است، پیام رسان Slack  می تواند بهترین گزینه باشد. در حال حاضر ۷۰ درصد از کمپانی های B2B بزرگ جهان از این پیام رسان برای انجام امور خود استفاده می کنند. این پیام رسان ۹ میلیون کاربر هفتگی دارد و بازه‌ی سنی افراد استفاده کننده از آن نیز بین ۲۵ تا ۵۴ سال است.

فراهم آوری زیرساخت B2B یکی دیگر از فعالیت های آیینه تهران ویژن است. خدمات این بخش ارایه یک پلتفرم برای سرویس دهی به کسب و کارهای در حال توسعه برای دست یابی به سود بیشتر است. پیامرسان سازمانی، پلتفرم های تبلیغاتی، تجمیع کسب و کارهای خرد و نوآوری از ویژگی های این پلتفرم است

بهترین پیام رسان برای کسب و کارهای B2C

دو مورد از پیام رسان‌ها می توانند بهترین گزینه‌ها برای کسب و کارهای بیزنس تو کاستومر باشند: یکی فیسبوک مسنجر و دیگر کیک (Kik). هر دوی این پیام رسان‌ها امکان ارسال تصویر، متن، ویدئو، پیام صوتی و تصویری و همچنین برقراری تماس را فراهم می‌سازند.

مسنجر فیس‌بوک حدود ۱٫۴ میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد و دیگری از ۱۵ میلیون کاربر فعال ماهانه برخوردار است. بازه‌ی سنی افراد استفاده کننده از مسنجر فیسبوک بین ۱۶ تا ۴۴ است و دیگری بین ۱۶ تا ۲۴٫ اگر کیک را در بین بهترین گزینه‌ها برای کسب و کارهای b2c اوردم به خاطر آن است که این پیام رسان از نفوذ خوبی میان نوجوانان برخوردار است و لذا می‌تواند گزینه‌ای عالی برای انتقال پیامِ کسب و کار به نوجوانان باشد.

بهترین پیام رسان برای انواع کسب و کار

دو پیام رسان برای انواع کسب و کار جزو بهترین پیام رسان‌ها هستند: یکی واتس اپ و دیگری اس‌ام‌اس یا همان پیامک. در حال حاضر واتس اپ در ۱۰۷ کشور جهان برترین و پر کاربرترین پیام رسان است. ماهانه از ۱٫۵ میلیارد کاربر فعال برخوردار است و خصوصاً می تواند برای کسب و کارهایی که تمرکزی بر مشتریان و شرکت‌های اروپایی دارند گزینه‌ای فوق العاده باشد.

اما پیامک، با وجود این همه پیام رسان، باز هم از ۱۸٫۷ میلیارد کاربر فعال ماهانه برخوردار است و هر کسی در هر سن و جغرافیایی می تواند به آن دسترسی داشته باشد. بنابراین هر کسب و کاری برای انجام کارهای خود می تواند هنوز هم بر روی پیامک حساب کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا