هزینه تبلیغات و معرفی بزرگ‌ترین کمپانی‌های جهان از لحاظ آن

هزینه تبلیغات، تاثیر زیادی در انتخاب یک آژانس تبلیغاتی خوب جهت دستیابی به اهداف کوتاه و بلند مدت دارد. گرچه ممکن است همیشه گزینه های زیادی برای انتخاب وجود داشته باشد اما شرکت ها می دانند که انتخاب یک آژانس تبلیغاتی خوب، هزینه های تبلیغاتی آنان را به سرمایه گذاری تبدیل کرده و یک آژانس تبلیغاتی بد می تواند به هدر رفتن منابع سازمان منجر شود. در این میان، تبدیل شدن به یک شرکت تبلیغاتی قابل اتکا می تواند موجب ایجاد مزیت رقابتی برای شما شده و این امر، موجب افزایش مشتریان می شود.

آمار نشان از آن دارد که بزرگ‌ترین کمپانی‌های جهان به طرزی قابل توجه هزینه‌های تبلیغاتی‌شان را افزایش داده‌اند. بر طبق آمار، هزینه‌های تبلیغات به میزان ۳٫۴ درصد افزایش داشته و به مقدار ۲۶۷ میلیارد دلار رسیده است. با این حال، برای دریافتنِ چگونگیِ افزایش هزینه‌های تبلیغات، به گونه‌ای ملموس‌تر، باید به چین و ۴ مورد از بهترین کمپانی‌های آن نگاه داشت.

[one-third-first]

بیلبورد های شهر تهران | آژانس تبلیغاتی آیینه تهران

لیست بیلبوردهای شهر تهران

[/one-third-first]

به عنوان مثال، علی بابا (Alibaba)، بزرگ‌ترین خرده فروش اینترنتی کشور چین، ۵۰ درصد هزینه‌های تبلیغاتی را افزایش داده و آن را به مقدار ۱٫۳ میلیارد دلار رسانده است. دیگر کمپانی بزرگ چینی، یعنی تنسنت (Tencent)، نیز هزینه‌های تبلیغات را به مقدار ۴۸ درصد افزایش داده و آن را به ۱٫۴ میلیارد دلار رسانیده است.

یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو در چین، یعنی سیک موتور (SIAC Motor)، نیز ۴ درصد هزینه‌های تبلیغات را افزایش داده و آن را به مقدار قابل توجه ۱٫۶ میلیارد دلار رسانده است. چهارمین مورد از کمپانی چینی، که در رده‌های برترِ بزرگ‌ترین کمپانی‌های جهان از لحاظ هزینه‌های تبلیغاتی قرار دارد، ییلی گروپ (Yilli Group) است که این شرکت نیز هزینه‌های بسیاری صرف تبلیغات می‌کند.

در کل هزینه‌های تبلیغاتی کمپانی‌های چینی در سال ۲۰۱۶ به میزان ۸٫۷ درصد و در سال ۲۰۱۷ به میزان ۷٫۴ درصد افزایش یافته و تقریباً به ۸۰ میلیارد دلار رسیده است.

جالب آن که آمازون رتبه‌ی ۱۱ را در این بین دارد و جلوتر است از فورد موتور (Ford Motor)، کوکا کولا (Coca Cola) و مک دونالد (McDonald’s).

همچنین بر طبق آمار، ۱۰ مورد از کمپانی‌های اینترنتی، به مانند علی بابا و تنسنت، افزایش ۲۵ درصدی در هزینه‌های تبلیغات را اعمال کرده‌اند، این در حالی است که ۹۰ کمپانی دیگر، که به همراه این ۱۰ کمپانی، ۱۰۰ کمپانی برتر جهان از لحاظ هزینه‌های تبلیغاتی را تشکیل می‌دهند، فقط ۱٫۷ درصد افزایش هزینه داشته‌اند.

ذکر این نکته لازم است که آمار ارائه شده در بالا توسط شرکت Ad Age Datacenter جمع آوری شده. این شرکت، تمامی هزینه‌های بازاریابی و تبلیغات از جمله تبلیغاتِ تلویزیونی و بنری و موارد این قبیل را جمع کرده و آماری را ارائه داده که در بالا به بخشی از آن اشاره شد و در ادامه نیز به آن پرداخته خواهد شد.

رتبه‌های اول

در آمار ارائه شده، کمپانی پروکتر اند گمبل (Procter and Gamble) با صرف هزینه‌ی ۱۰٫۵ میلیارد دلار رتبه‌ی نخست را به خود اختصاص داده. پس از آن سامسونگ الکترونیکس از کره‌ی جنوبی با ۹٫۹ میلیارد دلار هزینه‌ی تبلیغات در رتبه‌ی دوم قرار دارد. و کمپانی سوییسی Nestlé با ۹٫۲ میلیارد دلار رتبه‌ی سوم را از آنِ خود کرده است.

از ۱۰۰ کمپانی برتر از لحاظ هزینه‌های بازاریابی، ۴۶ مورد در آمریکای شمالی، یعنی ایالات متحده، البته با احتساب کمپانی América Móvil در مکزیک، قرار دارند. اروپا دارای ۳۱ مورد و آسیا از ۲۳ مورد برخوردار است.

معرفی بزرگ‌ترین کمپانی‌های جهان از لحاظ هزینه‌های تبلیغات | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن
معرفی بزرگ‌ترین کمپانی‌های جهان از لحاظ هزینه‌های تبلیغات | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا