اعتماد به برند , سه روش برای افزایش آن از طریق شبکه‌های اجتماعی

اعتماد به برند باعث پیشرفت­های نوین در زمینۀ فناوری اطلاعات، باعث پدیدآمدن فضاهای مجازی جذابی همچون شبکه ­‏‎های اجتماعی شده است که روز به روز در حال گسترش هستند و عرصه را برای تبلیغ کالا و خدمات تولیدکنندگان فراهم می­‎کنند. با پیشرفت فناوری اینترنت، بنگاه‎ها از سایت­های شبکه­‎های اجتماعی برای ترویج و پخش اطلاعات درباره برندشان، استفاده می­‏‎کنند. شبکه­‎های اجتماعی باعث تغییر ارتباطات بازاریابی سنتی شده­‎اند.

در این نوشتار می‌خواهم به سه مورد از روش‌هایی که برندهای برتر و معتبر جهان از آن‌ها برای جلب و افزایش اعتماد به برند در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند بپردازم. هر یک از این روش‌ها به نوبه‌ی خود می‌توانند مفید باشند، اما چه بهتر که هر سه به همراه یکدیگر مورد استفاده قرار گیرند. اما پیش از آن که به معرفی این سه روش بپردازم، بد نیست توضیحی کوتاه در مورد اهمیت اعتماد به برند داشته باشم.

[one-third-first]

بیلبورد های شهر تهران | آژانس تبلیغاتی آیینه تهران

لیست بیلبوردهای شهر تهران

[/one-third-first]

اهمیت اعتماد به برند

زمانی که درصدد مطالعه‌ی اوضاع و احول برخی برندها و کسب و کارهای خاص برآیید، متوجه می‌شوید که ارتباطی خاص میان آن برند و مصرف کنندگان‌اش وجود دارد. برند مورد نظر اگر از مشتریان و مصرف کنندگانی بسیار برخوردار است، در عین حال اکثریت این مصرف کنندگان به محصولات، خدمات و چگونگیِ ارائه و پشتیبانی از محصولات و خدمات توسط این برند اعتماد دارند و به نوعی با خیالی آسوده اقدام به خرید از آن برند می‌کنند.

مثالِ ملموس این ماجرا، کافی شاپی است که چندین سال در خیابان X حضور دارد. این کافی شاپ هیچ مشکلی از باب جلب اعتماد مشتریان ندارد و به سبب آن که سال‌هاست در آن محل بوده و افراد بسیاری آن را می‌شناسند، می‌تواند به خوبی کار خود را پیش ببرد و امید داشته باشد که هر روز بیش از روز پیشین بر تعداد مشتریان‌اش اضافه گردد.

حال یک شرکت نوپا را در نظر بگیرید. حتی اگر محصولات و خدمات این شرکت در سطح عالی باشند، اما اقدامی خاص برای جلب اعتماد به برند نکرده باشد، مردم خیلی با اطمینان به محصولات و خدمات آن نگاه نمی‌کنند و حتی اگر محصولی از آن خریداری کنند این خرید توأم خواهد بود با شک و عدم اطمینان. این است اهمیت اعتماد به برند.

بنابراین اگر مابین شرکت یا کسب و کار و مصرف کنندگان اعتماد وجود داشته باشد کارِ شرکت برای نفوذِ بیش‌تر در میان مردم بسیار راحت‌تر از زمانی است که این اعتماد وجود ندارد.

اگر شما به عنوان یک برند و یا کسب و کار وضعیتی این‌گونه دارید و درصدد برآمده‌اید که این اوضاع را تغییر دهید و افزایش اعتماد به برند را سبب شوید، یکی از راه‌ها استفاده از شبکه‌های اجتماعی است.

می‌دانید که امروزه شبکه‌های اجتماعی مخاطبینی بسیار دارند و هر یک از پست‌ها نیزمی‌توانند به‌کرات به اشتراک گذاشته شوند و توسط کاربران بسیار زیادی مورد مشاهده قرار گیرند. بنابراین شبکه‌های اجتماعی، هر یک، ابزارهایی بسیار مناسب جهت افزایش اعتماد به برند اند. در این راستا، همان‌گونه که در ابتدای این نوشتار گفتم، سه روش وجود دارند که می‌توانند برای افزایش اعتماد به برند در شبکه های اجتماعی به کار آیند. این سه روش را در ادامه‌ی این مطلب، مطالعه خواهید کرد.

سه روش برای افزایش اعتماد به برند از طریق شبکه‌های اجتماعی | شرکت تبیلغاتی آیینه تهران ویژن
سه روش برای افزایش اعتماد به برند از طریق شبکه‌های اجتماعی | شرکت تبیلغاتی آیینه تهران ویژن

روش‌های افزایش اعتماد به برند از طریق شبکه‌های اجتماعی

۱- محتوای صادقانه منتشر کنید:

از جمله اساسی‌ترین کارهایی که در این راستا باید انجام دهید، انتشار محتوای صادقانه است. منظور از محتوای صادقانه، محتوایی می‌باشد که به نوعی از قلب برمی‌آید، محتوایی که آن را مستقیماً برای مخاطبین خودتان در شبکه‌های اجتماعی می‌نویسید و منتشر می‌کنید. مردم توانایی تشخیص این نوع محتواها را دارند و در صورت مشاهده‌ی آن‌ها، ناخودآگاه، احساس بهتری  نسبت به برند شما خواهند داشت.

۲- مستقیماً فالوورها را درگیر کنید:

دومین مورد برای افزایش اعتماد به برند در شبکه های اجتماعی، درگیر کردن مستقیمِ فالوورها است. به خاطر داشته باشید که شبکه های اجتماعی به مانند خیابان دو طرفه اند و به نوعی همان گونه که شما فعالیت دارید بایستی اجازه دهید و در واقع امکان این امر را فراهم سازید که مخاطبین نیز با شما در تماس بوده و از فعالیت برخوردار باشند. این امر علاوه بر افزایش اعتماد به شما، موجب افزایش میزان فالوورهای‌تان نیز می‌شود.

برای درگیر کردن فالوورها، می‌توانید از آن‌ها پرسش کنید و بخواهید که پاسخ پرسش را در قسمت کامنت‌ها بنویسند، یا آن که سعی کنید به تک تک کامنت‌های آنان پاسخ دهید تا همواره در ذهن داشته باشند که کَس یا کسانی در پشتِ این صفحه هستند که به نظرات آن‌ها اهمیت می‌دهند.

در آخر آن که گاه به صفحات آن‌ها مراجعه کرده و پست‌های‌شان را لایک کنید. در صورت امکان کامنت هم بگذارید، این کار در افزایش اطمینان و اعتماد دو جانبه بسیار مفید است.

۳- میزبان ویدئوهای لایو استریم باشید:

موردی دیگر که در این راستا به کار می‌آید در نظر گرفتن ویدئوهای لایو استریم، چه از طریق لایو فیبسوک و یا پریسکوپ توییتر، و چه از طریق سایر ابزارها در شبکه‌های اجتماعی، است. این روش برای از میان بردنِ دیوارِ مابین شما و مخاطبین بسیار سودمند است. تصور کنید مستقیم و به صورت زنده در حال صحبت با مخاطبین هستید. آیا این امر موجب نمی‌شود که هر یک از مخاطبین، ناخواسته، خود را به شما و محصولات‌ و خدمات‌تان نزدیک احساس کنند؟

سخن آخر

شبکه های اجتماعی بسیار نفوذ دارند و اگر از آن‌ها به طور بهینه استفاده کنید، می‌توانید هم افزایش آگاهی از برند، هم افزایش اعتماد به برند، هم افزایش شهرت برند و هم افزایش فروش محصولات و خدمات را سبب شوید.

من در این جا سعی کردم به سه مورد از بهترین روش‌ها برای افزایش اعتماد به برند از طریق شبکه‌های اجتماعی اشاره کنم. شما چه پیشنهادها و یا تجربیاتی دارید؟ اگر شما نیز به روشی برای افزایش اعتماد به برند از طریق شبکه‌های اجتماعی واقف اید، لطفاً آن را از ما و کاربران وب‌سایت آیینه تهران ویژن دریغ نکنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا