راه کارهایی جهت مدیریت برند

راه کارهایی جهت مدیریت برند کوکا کولا بیش از یکصد میلیارد دلار سرمایه دارد.ارزش این شرکت بسیار بیشتر از مجموعه دارایی های آن می باشد.

در تجربیاتی که در زمینه تحقیقات بازار بر روی محصولات و خدمات در طی سال های اخیر بر روی برند های مختلف و کمپانی های بزرگ انجام شده است نشان میدهد که کسب جایگاه در نوع محصول و یا خدماتی که ارایه میشود آنچنان مهم نیست بلکه نکته کلیدی که جهت ساخت نام تجاری شرکت به کار رفته است بسیار مهم میباشد.

چرا که نام تجاری است که برای یک شرکت باقی می ماند. با پایبندی نسبت به این چند اصل یک بازاریاب نمونه می تواند برآورد های اقتصادی دقیق و کامل انجام دهد و با ایجاد یک نام تجاری، مصرف کننده را به سمت هدف هدایت کند.

اطلاعات را هدایت کنید

اطلاعات را با استفاده از تحلیل داده ها هدایت کنید. برای استفاده از اطلاعات و تبدیل آن ها به یک منطق قوی، شما می بایست نام تجاری مشخص شده ای داشته باشید که حاوی اطلاعاتی کامل باشد. کلید این کار نیازمند داده ها یا اطلاعاتی است که جهت اثبات فرضیه های مختلف به کار می رود که غلط یا درست بودن فرضیه ها  را نمایان کند.

به عنوان مثال نام علمی یک دارو را با اسم Aleve نام گذاری کردند. مصرف کنندگانی که از معنای نام دارو مطلع بودند از آن استفاده کردند در صورتی که گروهی از مصرف کنندگانی که از نام این دارو مطلع نبودند و آن را نمی شناختند آن را مصرف نکردند. این در حالی بود که ۳۵ % مصرف کنندگان داروهای سنگین از کمپانی Aleve و دیگر کمپانی ها دارو تهیه کرده بودند. بر اساس قانون شناخت نام برند، می توان گفت که نام های تجاری که با معنا و محتوا باشند بیشتر از سایر نام ها، مشتری پیدا خواهند کرد. همچنین مسئله شناخت نام یکی از مهم ترین مسائل است که می تواند تفاوت های چشمگیری در نتیجه فروش ایجاد کند.

[one-third-first]

بیلبورد های شهر تهران | آژانس تبلیغاتی آیینه تهران

لیست بیلبوردهای شهر تهران

[/one-third-first]

رقابت داشته باشید

درک رقابت سالم و حفظ کردن تفاوت ها یک راه کارهایی جهت مدیریت برند مهم و کار آمد است. داشتن یک درک رقابتی سالم در رده بندی بزرگ بسیار مهم است. زیرا زمینه هایی را فراهم می کند که مصرف کنندگان برند شما به خوبی آن را مشاهده خواهند کرد. این مسئله بسیار مهم است که تفاوت های  نام تجاری خود را در رقابت ها حفظ کنید و نقاط قوت آن را تقویت کنید.

پپسی  زمانی که موفق به کسب حمایت از حقوق شرکت کریکت در سال ۱۹۹۶ در کشور هند شد، تهدیدات رقابتی را به خوبی محاسبه کرد و توانست نقاط تفاوت را متوجه شود. این روش به پپسی کمک کرد تا رهبری برند خود را در کشور هند به خوبی هدایت و تقویت کند.

سازگاری داشته باشید

با موقعیت خود در طول زمان سازگاری داشته باشید. یکی از قوانینی که برای هر نام تجاری ضروری محسوب می شود این است که موقعیتی متمایز و معنی دار در ذهن مصرف کننده اش ایجاد کند. جهت ایجاد این موقعیت نیازی نیست که اصطلاحات تجاری یا نوآوری های خاص به ذهن مصرف کننده منتقل شود. اطمینان حاصل کنید که این موقعیت را به زبانی ساده ایجاد کرده اید و توانایی تقویت آن را دارید.

برند تجاری Dove که همه آن را به عنوان تولید کننده محصولات مراقبت از پوست و مو می شناسند، با معرفی دئودورانت هایش در یک پلت فرم توانست خاصیت مرطوب کنندگی به کمک شیر را به مشتریان القا کند. همچنین دئودورانت های کریستالی که برای ساق پا استفاده می شوند نیز به همین صورت معرفی شدند. بنابراین در طول زمان شما می توانید گزینه های  تقویت کننده و ویژه از محصولات خود برای مشتریانتان ارائه دهید.

از خواسته مصرف کنندگان مطلع باشید

دقیقا بدانید که مصرف کنندگان شما چه می خواهند. ارزیابی کلیه گزینه های بازاریابی از نقطه نظر مصرف کننده به شما کمک می کند تا با مصرف کننده ارتباط نزدیک تر و بهتری برقرار کنید و در شیوه خود یک تغییر کاملا مثبت ایجاد کنید. مهم ترین نکته این است که نیازهای مصرف کننده را که به صورت مستقیم و غیر مستقیم اعلام شده است را بشناسید و مورد هدف خود قرار دهید.

لوئیس ویتون با ساخت و عرضه چمدان مارک LV یک برند راه اندازی کرد. پس از آن سفر ها به خصوص برای افراد ثروتمند به یک عمل لوکس و تجملاتی تبدیل شد. به این صورت وضعیت درخواست های مشتریان به خوبی شناخته شد. این عمل به مصرف کنندگان کمک کرد تا تفاوت های خاص خود را با دیگران به راحتی نمایان کنند. با استفاده از بینش عمیق، شرکت چمدان سازی LV افراد تجملاتی  قادر بودند کفش، پوشاک و کلیه کیسه های خود را متفاوت نشان دهند. این کار یکی از بزرگ ترین تفاوت های برند سازی بود که توسط لوئیس ویتون ابداع شد.

راه کارهایی ساده و مفید جهت مدیریت برند | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن
راه کارهایی ساده و مفید جهت مدیریت برند | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن

بودجه خود را مدیریت کنید

مدیریت بودجه با ذهنیت ” کمبود” به شما کمک می کند تا در بالا بردن سود پیشرفت کنید. هر دلاری که مصرف می شود بهتر است یک سوال پشت آن قرار گیرد که : ” آیا این بهترین راه برای هزینه کردن جهت بازاریابی است ؟  آیا این پول در جای دیگر تولید و بازده بیشتری ندارد ؟ ”

استار باکس، به جای خرج کردن پول در تبلیغات تلویزیونی یک منطقه را با فروشگاه خود جمع می کند و سپس کل در آمد خود را در سهام بازار افزایش می دهد. این موضوع بر خلاف آن چه که در هر خرده فروشی است، اتفاق می افتد. از قرار گرفتن فروشگاه ها در نزدیکی همدیگر نیز خود داری شده است. برای استار باکس پیگیری این شیوه منجر به کاهش هزینه های عرضه شده است و مدیریت فروشگاه ها به صورت قیمت های برای مشتریان ارائه می شود. به این ترتیب بودجه برای گسترش جریان نقدی داخلی صرفا استفاده قاطع از پول است. این قانون سبب شده است که استارباکس جهت بازاریابی و تبلیغات تنها ۱% هزینه های خود را صرف کند. این در حالی است که بیشتر شرکت های مشابه در حدود ۱۰ % در این زمینه هزینه می کنند.

قیمت گذاری صحیح

ارائه یک روش قیمت گذاری برای جلب مصرف کننده واقعی راهی مناسب است. تصمیم گیری در مورد استراتژی قیمت گذاری برای نام تجاری یک امر بسیار مهم است. به نحوی که مصرف کنندگان شما ارزش خالص را به دست می آورند. به عنوان مثال  استراتژی قیمت گذاری یک شرکت تولید کننده تی شرت های مردانه به طور منظم قیمت ها را به روز می کند از این رو قیمت ها بر روی جدید ترین پیشنهادات تنظیم می شود. نو آوری ها در این شیوه قابل توجه هستند. این شرکت میزان ۱۰ % از حق بیمه را به کمک مدیریت قیمت ها پرداخت می کند. مدیریت این برند نیاز به داشتن یک دید روشن جهت موفقیت برند تجاری است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا