برندینگ شخصی (پرسونال برندینگ) برای فریلَنسرها (Freelancer)

برندینگ شخصی در هر صنعتی که به عنوان فریلنسر(آزادکار) کار می‌کنید این نوشتار از آن شماست. در ادامه به ۸ نکته جهت انجام برندینگ شخصی برای شما می‌پردازم تا با به کار گیری آن‌ها خود را از دیگران متمایز کرده و میزان شناخت افراد مهم از خود را افزایش دهید.

[one-third]

بیلبورد های شهر تهران | آژانس تبلیغاتی آیینه تهران

لیست بیلبوردهای شهر تهران

[/one-third]

۱- داستان‌ شخصی‌تان را بگویید:

سعی کنید شخصیت‌تان را با برند شخصی‌تان ترکیب کنید. توضیح دهید که چرا در این صنعت وارد شده‌اید، چگونه به جایی که اکنون هستید رسیده‌اید و در کل خلاصه‌ای از کارهایی که انجام داده‌اید را ذکر کنید.

هدف این است که خودتان را از دیگران جدا کنید که یونیک بودن و خلاق بودن بهترین راه‌ها برای وصول به این امر هستند.

۲- کارهایی که برای دیگران انجام می‌دهید را برای خود نیز انجام دهید:

دومین مورد برای برندینگ شخصی انجام کارهایی برای خود است که برای دیگران انجام می دهید. مثلاً اگر طراح سایت هستید برای خود سایت طراحی کنید، آن هم به بهترین وجه. متأسفانه کم نیستند طراحان سایتی که برای دیگران بهترین کار را انجام می دهند و خود از سایتی بسیار ابتدایی برخوردار اند. درست است به خود پول نمی دهید و در واقع با کار برای خود پولی نصیب‌تان نمی شود، اما به هیچ عنوان برای خود کم‌کاری نکنید.

۱۴ نکته در جهت برندینگ شخصی (پرسونال برندینگ) برای فریلنسرها | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن
۱۴ نکته در جهت برندینگ شخصی (پرسونال برندینگ) برای فریلنسرها | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن

۳- قیمت را بالاتر ببرید:

این ممکن است در نگاه اول عجیب به نظر برسد اما در واقع کار می‌کند. اگر قیمت را بالاتر ببرید و برای انجام کار مبلغ بیش‌تری را طلب کنید مشتریان بالقوه شما را با وجهه‌ای بهتر می‌بینند، با وجهه‌ی کسی که توانایی انجام کارِ با کیفیت دارد. در واقع حقیقت زشت این است که بسیاری از فریلنسرها با قیمت پاین کار می‌کنند چرا که کارشان کم کیفیت است.

۴- به شهرت‌تان در میان افراد بی توجه نباشید:

شهرت ما در نزد کسانی که با آن‌ها کار می کنیم و کرده‌ایم هرگز خرید و فروش نمی‌شود. بایستی در روابط‌مان با آن‌ها به گونه‌ای رفتار کنیم که تصویر ذهنی خوبی از ما داشته باشند.

۵- مشتریان خاص را دریابید:

احتمالاً شما نیز جزو کسانی هستید که فکر می کنند می توانند با همه کار کنند و در واقع هر فردی هر روز می تواند مشتری آن‌ها باشد. این تفکر سطحی است. برخی مشتریان بهتر از سایرین هستند، چه از لحاظ اقتصادی و چه از لحاظ‌های دیگر. این مشتریان را تشخیص دهید و گرایش بیش‌تری به کار با آن‌ها داشته باشید.

۶- پست مهمان بنویسید:

هیچ ایرادی ندارد اگر برای نشریات و سایت‌های بزرگ و معتبر پست مهمان بنویسید. این امر در افزایش اعتبار و شهرت شما بسیار مفید است، خصوصاً اگر در زمره‌ی کسانی قرار دارید که به روزمه‌ی خود بسیار اهمیت می دهند.

۷- چند نمونه کار فوق‌العاده داشته باشید:

هر اندازه هم که از خود و ویژگی‌ها و استعدادهای خود تعریف کنید باز هم عمل‌تان در گذشته و به عبارت بهتر نمونه کارهای‌تان در گذشته با صدای بلندتری در مورد شما و استعدادهای‌تان می‌گویند. بنابراین بهتر است در هر جایی که کار می‌کنید چند مورد از کارهای‌تان را بسیار بهتر از سایر کارها انجام دهید تا بعدها هر زمان کسی از شما نمونه کار خواست بتوانید آن کارها را به او ارائه داده و تصویری بهتر از خود جلوه دهید.

۸- خودتان باشید:

یکی از بهترین کارهایی که در راستای برندینگ شخصی می توانید انجام دهید این است که خودتان باشید. یعنی به منافع‌تان، علاقه‌های‌تان، بیزاری‌های‌تان، افکار شخصی‌تان و موارد این قبیل مجال بروز دهید و سعی نکنید خود را به مانند دیگران جلوه دهید. در بالا گفتم که برای انجام برندینگ شخصی باید خود را از دیگران متمایز کنید، باید کاری کنید که مشتریان این‌گونه برداشت کنند که شما چیز یا چیزهایی دارید که آن‌ها ندارند، ویژگی‌هایی را که شما می توانید در کارهای‌تان ارائه دهید دیگران نمی‌توانند و موارد این قبیل.

سخن آخر

به عنوان فریلنسر به دیگران نیاز دارید. آن‌ها هستند که باید از شما یا بهتر بگویم از کار شما خوش‌شان بیاید و بابت انجام کارها به شما پول بدهند. بنابراین انجام برندینگ شخصی برای شما به مثابه‌ی یک فریلنسر امری ضروری است چرا که برندینگ شخصی در معنای ساده یعنی همان ساختن تصویری بهتر از خود برای دیگران. جز این ۸ مورد چه مواردی را سراغ دارید که می توانند در ساختن تصویری بهتر از خود برای دیگران مفید باشند؟ اگر نکته یا نکاتی در ذهن دارید لطفاً در قسمت نظرات آن‌ها را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا