افزایش ترافیک سایت از طریق این ۱۱ روش میسر است!

چه کسب و کار آفلاین باشید و چه آنلاین، افزایش ترافیک سایت برای شما یک امر مفید است. بنابراین باید از هر طریقی موجب شوید که تعداد کاربران سایت‌تان افزایش یابند. من در ادامه می‌خواهم خیلی کوتاه به معرفی ۱۱ روش از روش‌هایی که می‌توانند شما را در افزایش ترافیک سایت یاری دهند بپردازم. در ادامه با من همراه باشید.

ایجاد ترافیک یعنی هدایت بازدیدکنندگان به سایتمان. این کار می‌تواند هم به‌صورت آنلاین و هم آفلاین انجام شود. مثلا در رسانه‌های اجتماعی و سایت‌های دیگر افراد را تشویق می‌کنیم تا از سایت ما بازدید کنند. ترافیک همچنین می‌تواند با روش‌های آفلاین ایجاد شود. مثلا در تمام تبلیغات، کارت ویزیت و حتی تماس‌های تلفنی، علاقه‌مندان را ترغیب کنیم تا از سایت ما بازدید کنند. بسیاری از بازاریاب‌های اینترنتی تازه‌کار، فکر می‌کنند ایجاد ترافیک کار بسیار سختی است؛ ولی این‌طور نیست. فقط کافی است بودجه مناسبی اختصاص داده شود تا بازدیدکنندگان زیادی به سایت سرازیر شوند.

[one-third-first]

بیلبورد های شهر تهران | آژانس تبلیغاتی آیینه تهران

لیست بیلبوردهای شهر تهران

[/one-third-first]

روش‌های افزایش ترافیک سایت

۱- استفاده از تبلیغات بنری:

با قرار دادن یک بنر تبلیغاتی در یک سایت پر بازدید می‌توانید موجب افزایش ترافیک سایت خود شوید. فقط توجه داشته باشید که در طراحی بنر بایستی اصول را رعایت کنید. یعنی اولاً حتماً بنرتان از Call to Action برخوردار باشد و این Call to Action نیز به وضوح قابل مشاهده باشد. ثانیاً از رنگی مناسب نیز استفاده کنید. سعی کنید رنگ بنر با زمینه‌ی وب‌سایت‌تان تا حدودی هماهنگ باشد.

۲- استفاده از تبلیغات کلیکی:

تبلیغات کلیکی یکی از سریع‌ترین روش‌ها جهت افزایش ترافیک سایت است. در حال حاضر، رایج‌ترین ابزار تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز است که شما از طریق آژانس‌های مخصوص یک سری کلمات کلیدی را به گوگل می‌دهید و گوگل نیز به هنگام جستجوی آن کلمات توسط کاربران لینک وب‌سایت شما را به همراه توضیحات خودتان در صدر نتایج قرار می‌دهد. به خاطر داشته باشید که پیشنهاد گوگل ادوردز در کنار خود از Ad برخوردار بوده و لذا این پیشنهاد در همان نگاه اول قابل تشخیص است.

افزایش ترافیک سایت از طریق این ۱۱ روش میسر است! | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویزن
افزایش ترافیک سایت از طریق این ۱۱ روش میسر است! | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویزن

۳- استفاده از رسانه‌های اجتماعی:

اینستاگرام، لینکدین، توییتر، فیسبوک و موارد این قبیل هر یک از کاربران زیادی برخوردار اند. در این رسانه‌ها فعال باشید و از طرُق مختلف از کاربران بخواهید که روی لینک وب‌سایت شما کلیک کنند. مطمئن باشید اگر از روش‌های اصولی پیروی کنید رسانه‌های اجتماعی می‌توانند ترافیک بسیار زیادی را روانه‌ی وب‌سایت شما کنند. مثلاً لینک سایت را در بیوی شبکه‌های اجتماعی قرار دهید، یا مثلاً در این شبکه‌ها مسابقه برگزار کنید و بخواهید برای شرکت در مسابقه به وب‌سایت شما مراجعه کنند، یا مثلاً قسمتی از محتوا را در این شبکه‌ها به اشتراک بگذارید و از کاربران بخواهید که برای مطالعه‌ی ادامه‌ی متن به وب‌سایت‌تان مراجعه نمایند، یا مثلاً در گروه‌های فیسبوک یا لینکدین عضو شوید و لینک مطالب‌تان را آن‌جا قرار دهید و … .

۴- استفاده از افراد تأثیرگذار:

با افراد تأثیرگذار همکاری کنید و از آن‌ها بخواهید که در وب‌سایت‌شان یا صفحه‌شان در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ سایت شما را انجام دهند و در واقع لینک وب‌سایت‌تان را قرار دهند تا کاربران بر روی آن کلیک کنند.

ضمناً می‌توانید با آن‌ها مصاحبه انجام دهید و در سایت‌تان درج کنید. افراد تأثیرگذار دنبال کنندگان زیادی دارند و این کار، یعنی درج مصاحبه‌ی اختصاصی شما با آن‌ها، ترافیک زیادی را روانه‌ی وب‌سایت شما خواهد کرد.

۵- استفاده از محتوای ویروسی:

محتوا از جمله مهم‌ترین موارد یک سایت است. بنابراین محتوایی عالی تولید کنید. محتوایی که هم حاوی اطلاعاتی جذاب برای مخاطب باشد، هم جدید باشد، هم منحصر به فرد و هم آن که موضوع‌اش آن‌قدر داغ باشد که بتوانید در شبکه‌های اجتماعی آن را مثل ویروس پخش کنید.

۶- بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو:

از جدیدترین و اثرگذارترین اصول سئو استفاده کنید تا وب‌سایت شما برای قرار گرفتن در صفحه‌ی اول نتایج موتورهای جستجو بهینه شود. برخی از مهم‌ترین اصول سئو عبارت اند از:

  • استفاده از کلیدواژه صحیح
  • استفاده از تگ عنوان مناسب
  • استفاده از تگ متا مناسب
  • استفاده از تگ‌های هدینگ
  • توجه به ریسپانسیو بودن سایت
  • توجه به سرعت مناسب سایت
  • و …
افزایش ترافیک سایت از طریق این ۱۱ روش میسر است! | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویزن
افزایش ترافیک سایت از طریق این ۱۱ روش میسر است! | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویزن

۷- استفاده از بک لینک:

در وهله‌ی اول می‌توانید با انتشار محتواهای عالی موجب شوید که این محتواها توسط وب‌سایت‌های مختلف به اشتراک گذاشته شوند و نتیجتاً این وب‌سایت‌ها به سایت شما لینک دهند. لینکی که از این وب‌سایت‌ها دریافت می کنید یا اصطلاحاً بک لینکی که این سایت‌ها به شما می‌دهند می‌تواند موجب افزایش ترافیک سایت شما شود.

البته می‌توانید از برخی سایت‌ها نیز بخواهید که به وب‌سایت شما لینک دهند. توجه داشته باشید که گوگل مدتی است که صرفاً برخی بک لینک‌ها را مفید می داند. بک لینک‌های مفید از نگاه گوگل بک لینک‌هایی اند که از وب‌سایت‌های مرتبط، معتبر و در متن محتوا دریافت شده باشند.

۸- استفاده از انجمن:

می‌توانید برای وب‌سایت‌تان یک انجمن بسازید تا کاربران در آن به گفت‌وگو بپردازند. این امر در افزایش ورودی وب‌سایت بسیار مؤثر است. نکته‌ای که در این راستا باید به آن اشاره شود این است که ساخت انجمن و دریافت نتیجه از آن فرایندی زمان‌بر است و صبر و حوصله‌ی شما را می‌طلبد.

۹- استفاده از پست مهمان:

در وب‌سایت‌های مشابه با وب‌سایت خودتان که از کاربران بیش‌تری برخوردار اند پست مهمان درج کنید.

۱۰- استفاده از بازاریابی ایمیلی:

هنوز هم می‌توان از بازاریابی ایمیلی استفاده کرد. برای مخاطبین خود ایمیل ارسال کنید و از آن‌ها بخواهید که به وب‌سایت‌تان سر بزنند. بدیهی است که این درخواست شما از کاربران باید در قبال چیزی باشد. یعنی باید وعده‌ای به کاربر بدهید تا او به وب‌سایت شما سر بزند، در غیر این صورت لینک وب‌سایت شما در ایمیل کلیکی را دریافت نخواهد کرد.

۱۱- استفاده از Alltop:

وجود لینک وب‌سایت شما در سایت Alltop.com می‌تواند در افزایش ترافیک سایت تان مفید باشد.

سخن آخر

جز این ۱۱ روش، روش‌های دیگری نیز برای افزایش ترافیک سایت وجود دارند. شما چه فکر می‌کنید؟ آیا می‌توانید یک یا چند روش دیگر برای افزایش سایت به ما و کاربران معرفی کنید؟ اگر می‌توانید لطفاً دریغ نکنید و دانسته‌های‌تان را در قسمت نظرات با ما و کاربران تقسیم کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا