طراحی سایت و ۸ نکته برای بهبود در راستای افزایش فروش

طراحی سایت در دنیای امروز هر کسب و کاری می‌خواهد از یک وب‌سایت پر ترافیک برخوردار باشد تا بتواند کاربران سایت را به خریدار تبدیل کند. این امر در میان کسب و کارهای آنلاین بیش‌تر دیده می‌شود که البته بدیهی نیز هست. اما در این بین، برخی کسب و کارها هستند که از کاربران مناسبی برخوردار اند ولی در عین حال این کاربران مشتریان آن‌ها نیستند یا بهتر است بگویم نمی‌شوند. در این شرایط، می‎‌گویند نرخ تبدیل سایت مورد نظر کم است. من در این نوشتار می‌خواهم به مواردی که به طراحی سایت مربوط اند و می‌توانند موجب افزایش نرخ تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل شوند بپردازم. اما پیش از آن باید به این نکته اشاره کنم که در حال حاضر آمارها نشان از آن دارند که به طور میانگین طراحی سایت در نگاه اول تا ۹۴ درصد بر روی مخاطب جهت خرید تأثیر می‌گذارد و افزون بر این ۷۵ درصد کاربران برند را از روی همین طراحی سایت قضاوت می‌کنند. اگر این آمارها هم نبودند، دیگر واضح شده که در دنیای امروز طراحی سایت بسیار روی مخاطبان تأثیر می‌گذارد. خود شما اگر بخواهید یک مطلب در مورد بازاریابی بخوانید و به همین دلیل وارد یک وب‌سایت شوید، به محض آن که ببینید طراحی وب سایت مورد نظر قدیمی و بسیار نامطلوب است احتمال آن که سایت را ترک کنید بسیار افزایش می‌یابد.

 نکاتی مفید برای بهبود طراحی سایت در جهت افزایش فروش

۱- رنگ:

یکی از کارهایی که برای طراحی سایت در راستای رنگ آن می‌توانید انجام دهید تغییر رنگ دکمه‌ی Call to Action است. آمارها نشان می‌دهند که تغییر رنگ دکمه‌ی Call to Action از رنگِ سبز به رنگ قرمز موجب افزایش ۲۱ درصدی نرخ تبدیل می‌شود. افزون بر این، باید به زمینه‌ی کاری‌تان، مخاطبین‌تان و موارد این قبیل نیز دقت کنید تا بتوانید از رنگ‌هایی مناسب در سایت‌تان استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر مخاطبین هدف شما زنان هستند بهتر است عمدتاً از رنگ‌های آبی و بنفش برای سایت خود استفاده کنید و اگر بر روی مردان تمرکز دارید رنگ‌های آبی، سبز و سیاه گزینه‌های بهتری هستند.

۸ نکته برای بهبود طراحی سایت در راستای افزایش فروش | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن
۸ نکته برای بهبود طراحی سایت در راستای افزایش فروش | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن

۲- ویدئو:

موردی دیگر که در ارتباط با طراحی سایت و افزایش فروش نقش دارد درج کردن ویدئو است. سعی کنید در کنار متن و تصویری که برای توضیحات محصول درج می‌کنید، از ویدئو نیز برای ارزیابی محصول استفاده کنید چرا که ویدئو نیز موجب افزایش نرخ تبدیل می‌شود (حتی برخی کمپانی‌ها گفته‌اند که با قرار دادن ویدئو در کنار محصولات تا ۱۴۴ درصد افزایش تبدیل را تجربه کرده‌اند).

۳- سهولت استفاده:

تلاش کنید موارد مهم و با اهمیت را در بالای سایت قرار دهید. مشتری برای پیدا کردن اطلاعات مهم و یا سفارش خرید، نباید خیلی به زحمت افتاده و این باعث شود که از میل خرید او کاسته شود.

۴- گزاره‌ی ارزش:

طراحی وب‌سایت شما باید به گونه‌ای باشد که به هنگام مطالعه‌ی ویژگی‌های محصول، گزاره‌ی ارزش برندتان در برابر چشمان مخاطب باشد. مخاطب باید بداند که چرا باید برند شما را در میان این همه برند موجود انتخاب کند.

۵- نشانه‌های اعتماد:

مخاطب باید بتواند به سایت شما جهت خرید اعتماد کند. بنابراین، ای نماد، گواهینامه‌ی برند، آدرس، شماره تلفن و موارد این قبیل را حتماً در قسمت فوتر سایت درج کنید تا کاربر بتواند بر اساس آن‌ها به آن اعتماد مورد نیاز دست یابد.

۶- مختصر بودن فرم‌ها:

مشتری بالقوه نمی‌خواهد برای یک خرید مختصر و یا یک دانلود رایگان، نام پدر، شماره شناسنامه، نام شهر و موارد این قبیل را به شما بگوید. بنابراین تا جای امکان از فرم‌های مختصر استفاده کنید. ضمناً به کپچا نیز دقت کنید. کپچا هرچه دشوارتر باشد احتمال آن که خریدار فرآیند خرید را در نیمه‌های راه رها کند افزایش می‌یابد.

۷- چت آنلاین:

دیده‌اید که برخی سایت‌های فروش در قسمت پایینی از یک چت آنلاین برخوردار اند و از شما می‌خواهند که درخواست یا پرسش‌تان را در آن قسمت بنویسید تا پاسخ دهند. همین چت آنلاین تأثیر بسیار بیش‌تری از  پشتیبانی تلفنی و موارد این قبیل دارد. کمتر کسی حوصله دارد گوشی را بردارد و شماره تلفن را وارد کند تا بتواند چند دقیقه در مورد مشکل‌اش سخن بگوید، اما در چت آنلاین این امر به سادگی و به سرعت هر چه تمام‌تر امکان پذیر است. ضمناً وجود چت آنلاین در افزایش اعتماد نیز مؤثر است.

۸ نکته برای بهبود طراحی سایت در راستای افزایش فروش | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن
۸ نکته برای بهبود طراحی سایت در راستای افزایش فروش | شرکت تبلیغاتی آیینه تهران ویژن

۸- فضای سفید:

سعی کنید تا جایی که امکان دارد از فضاهای سفید استفاده نمایید چرا که سایت هایی که مطالب زیادی دارند باعث سردرگمی کاربر شده و حتی ممکن است منجر به ترک کاربر از سایت بشود.

سخن آخر

به خاطر داشته باشید که طراحی سایت شما در میزان فروش‌تان و نوع قضاوتی که کاربر در مورد برند شما می‌کند مؤثر است. لذا باید توجه و دقتی بسیار به آن داشته باشید. من در این نوشتار سعی کردم به ۸ نکته که برای طراحی سایت در جهت افزایش فروش مفید اند اشاره داشته باشم. اگر شما مواردی دیگر را در ذهن دارید که می‌توان آن‌ها را به این ۸ مورد اضافه کرد لطفاً آن‌ها را در قسمت نظرات با ما و کاربران تقسیم کنید.

۸ نکته‌ی مفید جهت ساخت یک استوری اینستاگرام حرفه‌ای برای بازاریابی

همه چیز درباره‌ی تبلیغات سمپلینگ

۱۵ نکته برای طراحی یک بنر تبلیغاتی مفید و مؤثر

فروش محصول خود، ۴ ترفند جهت قانع‌کردن مردم برای خرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا