۳ روش آگاه سازی مخاطبین از برند شما!

تا کنون به این فکر افتاده اید که بزرگترین مشکل بیزنس شما چیست؟ مشکل از سرمایه و هزینه سرویس ها محصولات نیست. مشکل نبود مشتری و نبود نیاز به محصول و یا سرویس شما نیست. حتی این امکان وجود دارد که مشکل از اقتصاد و بازار بی‌رونق کنونی نباشد و برخی از مشکلات مشکلات از نبود شناخت و انزوای برند شما باشد. در حقیقت، برندینگ کسب‌وکار شما با مشکل مواجه است!

اگر من شناختی از شما نداشته باشم و با شما آشنا نشده باشم، پس شما هم بیزنس من را نمی‌شناسید. در این صورت چگونه می‌خواهم محصول یا سرویس شما را خریداری کنم و یا در بیزنس شما سرمایه گذاری انجام دهم. در این مرحله می‌شود گارانتی کرد که با این حد شناخت طرفین، هیچ نوع خرید و یا فروشی اتفاق نمی‌افتد.

استراتژیست های بازاریابی اتفاق نظر دارند که آگاهی مشتری از “نام برند” در هر صنعت سبب میشود که شرکت قدم های رو به جلو را به شیوه ای مؤثرتر بردارد. آگاهی کامل از برند، اهداف متعددی را برای شرکت هایی که به دنبال افزایش فروش در بازار هستند، به انجام می رسانند. شیوه آگاهی رسانی باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا بتواند همگام با شرکت حرکت کرده و در صورت لزوم با شرایط جدید وفق پیدا کند. علاوه بر این شرکت باید به دنبال ایجاد آگاهی در مشتری به وسیله مواردی چون “ترویج وب سایت” و “افزایش ارزش برند” باشد.

شیوه خرید محصول به گونه ای است که، در قدم اول خریدار درمی یابد که نیاز به خرید یک محصول دارد. در بسیاری از موارد وی در مراحل بعد اقدام به جمع آوری اطلاعات در رابطه با محصول مورد نظر میکند.

در بیشتر خریدها ممکن است خریدار محصولات زیادی را ارزیابی کند، اگرچه در بعضی موارد همچون خرید یک نوشیدنی، ممکن است به راحتی آن را خریداری کند. علی رغم این مورد، خریدار ارزش محصول را از نظر شخصی و مالی مورد بررسی قرار خواهد داد. پس از خرید محصول، او خرید خود را بررسی کرده و تنظیمات مورد نیاز را بر روی آن انجام می دهد. گاهی اوقات این مورد بسیار سریع صورت گرفته حال آنکه در موارد دیگر، ممکن است در دراز مدت صورت بگیرند. به عنوان مثال، چنانچه او نوشیدنی را خریداری کند و از آن خوشش نیاید، روز بعد نوشیدنی دیگری را خواهد خرید. اما اگر محصول خریداری شده موردی چون خودرو باشد، ممکن است دو تا پنج سال طول بکشد تا شخص خرید دیگری انجام دهد.

آگاهی بخشی به مشتری

در این مورد، شرکت باید ارزیابی کند که چه کارهایی را در جهت افزایش آگاهی مشتری باید انجام دهد.

شرکت بسته به محصول خود، باید استراتژی های خاصی را به کار بگیرد. در نظر داشته باشید که هر کسب و کار نیاز به غلبه بر چالش های خاصی دارد تا مشتری مزایای کار با آن شرکت را درک کند.

ارتقاء وبسایت

یک وب سایت کمک می کند تا مشتریانی در محدوده جغرافیایی وسیع تر جذب کرده و خدمات شما محدود به یک منطقه جغرافیایی نباشد. مشتری ممکن است در رابطه با یک محصول تحقیق کند و سپس به جای مراجعه حضوری به محل شرکت، محصول مورد نظر خود را از روی کاتالوگ و  یا با استفاده از تلفن همراه سفارش دهد.

استخدام یک گرافیست می تواند کسب و کار شما را در طراحی تصویری که در ذهن دارید کمک کند. استفاده از کارت های تبلیغاتی، بازاریابی و تبلیغات اضافی بیشتر سبب افزایش آگاهی مشتری در رابطه با برند شما می شود. سازگاری در طراحی کمک میکند تا مشتریان ارتباط بهتری را با لوگو شرکت و محصول آن برقرار کنند.

افزایش ارزش برند

هر مشتری “ارزش” را به صورت های متفاوتی معنا میکند. آگاهی بخشی به مشتری سبب میشود تا مشتری ارزش بیشتری را برای برند شما قائل شود. به عنوان مثال شرکت تولید کننده موتور سیکلت میتواند وعده دهد که با خرید موتور سیکلت از آنها، تعویض روغن آنها برای ۳ بار به صورت رایگان انجام بگیرد. بنابراین بسیار ضروری است که روش لازم برای توسعه آگاهی در رابطه با نام تجاری خود را کسب کنید اما در نظر داشته باشید که این موارد یک شبه اتفاق نمی افتد. همیشه و در همه حال قدمی رو به جلو برداشته و به کوچکترین پیشرفت ها نیز توجه داشته باشید.

۳ راه موثر و کم هزینه برای مطرح شدن برند شما (برندینگ)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا