۱۰ گام برای کسب موفقیت در هنگام راه اندازی خدمات یا محصولات جدید

راه اندازی یک محصول یا خدمات جدید مثل گذشته نیست. در روزهای خوب گذشته، شما می توانستید، کسب و کار خود را با یک نشریه مطرح کرده، و توری مطبوعاتی راه بی اندازید. و تا قبل آغاز افتتاحیه با رسانه های مهم ملاقات و گفتگو کنید و…

خوب یا بد، آن روزها رفته اند. امروزه سرعت اخبار  با سرعت نور یکی شده است. زمینه رسانه های جدید ترکیبی از تعداد عمده ایی از رسانه هاست؛ که در آن تعداد نشریات کاهش یافته، در عوض وبلاگ نویسان بیشتری روی کار آمدند. گرفتن جوهر ممکن است آسان باشد، اما در تناقض با آن، معطوف کردن توجهات به سوی خود کار بسیار دشواری می باشد.

برای عرضه محصول و یا خدمات جدید به بازار باید یک سری اقدامات اولیه را انجام دهید و این سوال را از خود بپرسید که قصد دارید چه چیزی را ارائه دهید؟ در ابتدای کار تمرکز شما برروی تولید و فروش است و این به نظر ساده می‌آید اما در واقع این طور نیست؟ به دلیل این که هر روز تعداد زیادی از ایده‌ها و محصولات و خدمات جدید وارد بازار می‌ شوند و اگر به درستی به بازار عرضه نشوند هرگز هیچ کسب و کاری راه اندازی نمی‌ شود. اما ما از طریق این هفت مرحله به شما کمک خواهیم کرد که چگونه می ‌توانید محصولات و خدمات جدید خود را به بازار عرضه کنید.

۱)- زودتر شروع کنید. قبل از راه اندازی گام های اولیه را بردارید و با برنامه جلو بروید. فهرست کارهای مربوط به راه اندازی، روشی عالی برای مصاحبه و گفتگو است. کار های مربوط به فعالیت خود را از ۶ تا ۸ هفته قبل از تاریخ راه اندازی رسمی آغاز کنید و سپس اخبار را تا زمان انتشار رسمی نگه دارید. مراحل زیر توصیف نحوه انجام این کار را توضیح می دهند.

۲)- به عنوان اولین گام محصول یا خدمات خود را با عوامل تاثیرگذار و موثر نشان دهید. عوامل موثر می توانند مشتریان، چشم اندازها، و یا حتی وبلاگ نویسانی که حضور آنلاین زیادی دارند، باشند. این افراد را تشویق کنید که از محصول یا سرویس شما استفاده کنند و سپس مقالات یا پست های بررسی شده را بنویسند. این افراد همچنین منابع خوبی برای گفتگو با تحلیلگران قبل از آغاز راه اندازی شما هستند.

۳)- در این مراحل اولیه با تحلیلگران صنعت مختصر و مفید دیدار کنید. برقراری تما س با این افراد طول می کشد، پس آن را زودتر انجام دهید. با نوشتن درخواست های مختصر و فوری زمان برای خودتان بخرید. این افراد همیشه مشغول هستند، بنابراین شما اطمینان حاصل کنید که درخواست جلسه شما به وضوح نشان می دهد که چرا وقت ارزشمند آنها ارزش شنیدن پیشنهاد های شما را دارد.

۴)- خبر آن را فضاهای اجتماعی پراکنده کنید. افرادی که به طور طبیعی مشتاق خدمات شما هستند، را هدف قرار دهید. به عنوان مثال، در توییتر بگویید به زودی انتظارها پایان می یابد. و یا نشر عکس های محصول شما ترفندیست که باعث ایجاد علاقه می شود. اپل استاد این تکنیک است.

۵)- انتظار اتفاق خیلی بزرگ را نداشته باشید، مگر اینکه محصول یا خدمات شما واقعا باعث یک انقلاب می شود، یا شما مایکروسافت و یا اپل باشید. به استثنای مواردی که برای راه اندازی برنامه ریزی کرده اید، تاریخ انتشار رسمی فقط باید نشان دهنده روزی باشد که محصول شما واقعا در دسترس است.

۶)- به انتشار فهرست خود ادامه دهید. همچنان به تولید اخبار تازه مانند اطلاع در مورد استفاده های جدید از محصول، داستان های مشتریان، جزئیات در مورد چگونگی ارائه بازگشت سرمایه (ROI) به مشتریان، و غیره. ادامه دهید.

۷)- حین انتشار خبر راه اندازی، کاری غیر معمول انجام دهید. بعضی از نمونه ها عبارتند از ایجاد یک ویدیو خنده دار، انجام یک شیرین کاری در اطراف یک رویداد صنعتی، انتشار یک نظرسنجی که ارزش محصول شما را پشتیبانی می کند، یا نوشتن متنی جالب که نیاز به محصول شما را توصیف می کند. به عنوان مثال، برای راه اندازی یک محصول جدید، من یک وب سایت خدمات خبری عمومی ایجاد کردم که درباره خطرات استفاده از تلفن همراه در هنگام راه رفتن، هشدار می داد.

۸)- با افراد مشغول در این زمینه شراکت کنید. سعی کنید با کسانی که تجربه موفق در راه اندازی محصولات و خدمات دارند شریک شوید.

۹)- راه شناخت و اطلاع رسانی از محصول خود را آسان کنید. با اقداماتی از قبیل دانلود رایگان، نسخه آزمایشی، کلیپ تولید محصول و….

۱۰)- هنگام راه اندازی عناصری که کسب و کار شما را در جهت درست هدایت نمی کنند، را نادیده بگیرید. روی لایک هایی که در فیسبوک می گیرید و فالوورهای توییترتان تمرکز نکنید، مگر اینکه خدمات شما برای انبوهی از مخاطبان و مشتریان باشد. در عوض، از این کانال های اجتماعی برای تعامل معنی دار استفاده کنید. ببینید که چه کسی در مورد خدمات آنلاین شما صحبت می کند و سپس با آنها تماس بگیرید. ببینید که چگونه این افراد می توانند به شما کمک کنند تا خدمات خود را در محافل اجتماعی آنان ترویج دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا