کدام نوع تبلیغات برای شرکت شما بهترین و مناسب ترین است؟

امروزه با توجه به تنوع زیاد در انواع رسانه ها و تبلیغات و موارد استفاده هر کدام برای مشتریان همواره انتخاب یک راه مناسب جهت تبلیغات یک چالش بزرگ محسوب میشود.

برای هر کسب و کار با توجه به مخاطبانش باید استراتژی و شیوه مناسب تبلیغات برنامه ریزی و پساده سازی شود تا نتیجه مطلوب در راستای کسب مخاطب و مشتری حاصل گردد.

در مقاله زیر انواع رسانه تبلیغاتی را مورد مطالعه قرار میدهیم:

بیلبوردها:

تبلیغات بیلبورد یک روش عالی برای آگاهی دادن و یادآور شدن به مخاطبین در مورد محصولتان است حتی درست قبل از اینکه آنها به یک مرکز خرید وارد شوند. این معمولا آخرین شانس شما برای جلب نظر آنها برای خرید محصولتان است. همچنین تبلیغات بیلبوردی یک راه عالی برای هدایت افراد به کسب و کار شما است. لطفا اهمیت اطلاعات مربوط به هدایت در تبلیغات خود را نادیده نگیرید. آیا تا به حال علامتی را دیده اید که توجه شما را جلب کند و بعد از بیست دقیقه رانندگی، فراموش کنید که کجا باید بپیچید؟ بیلبورد ها می‌توانند به شما در جلوگیری از از‌دست‌دادن مشتریان کمک کنند. بیلبوردها بهترین نوع تبلیغات برای هر شرکت ملی یا محلی هستند. آنها دارای کمترین هزینه قرار گرفتن در معرض و بالاترین میزان دسترسی هستند. بیلبوردها برای رستوران ها، هتل ها، شرکت های فروش اتومبیل، مراکز خرید و هر نوع کسب‌ وکار که با مشتریان درحرکت سروکار دارد، بسیار توصیه می شود.

پست مستقیم:

تبلیغات پست مستقیم شامل کارت پستال، کاتالوگ، بروشور، ایمیل و نامه های منفرد است. این روش در هنگام معرفی محصولات جدید عالی عمل می کند. پست‌های مستقیم اجازه می دهد تا شما بتوانید هر اطلاعات مهم و یا هر اطلاعات غیر مهم را ارائه دهید. تبلیغات مستقیم اینترنتی نیز یک ایده عالی برای فروش و یا تخفیف ویژه است. تبلیغات پست مستقیم برای همه شرکت ها با انتخاب گسترده‌ای از محصولات مانند محصولات اداری، مبلمان، موسیقی، لباس، کفش، و غیره توصیه می شود. این یک راه عالی برای حفظ مشتریان فعلی شما و آشنایی آنها با محصولات جدید، خدمات و یا فروش است. همچنین می‌تواند به عنوان ابزار خرید برای مشتریان جدید مورد استفاده قرار گیرد. متاسفانه، هزینه های پستی مستقیم بیشتر از سایر انواع تبلیغات است. با این حال، تبلیغ کنندگان با تبلیغات پست مستقیم نتایج بسیار خوبی داشته اند.

دیجیتال مارکتینگ:

اینترنت به طور مداوم در حال رشد است. شرکت ها بیشتر و بیشتر هر روز وب سایت های خود را می سازند و ارتباط اینترنتی یک راه عالی برای دسترسی به فضایی است که همواره افراد مختلف در سرتاسر جهان و در ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته می‌توانند مخاطب ما باشند. شما می توانید اطلاعات خود را در مورد محصولات و خدمات خود بر روی نت قرار دهید تا مشتریان زمانی که نیاز داشتند نزد شما بیایند. تبلیغات اینترنتی شامل تبلیغات بنر، موتورهای جستجو، تبلیغات طبقه بندی شده در اینترنت و تبلیغات اینترنتی استاندارد می باشد. این نوع تبلیغات برای شرکت های آنلاینی توصیه می شود که می توانند محصولات را به روش‌های مختلفی برای مردم ارسال کنند. تبلیغات آنلاین در بهترین حالت خود هنگامی است که سایت های مرتبط با فعالیت خودتان را انتخاب کنید و در وب سایت هایی تبلیغ کنید که فکر می کنید مشتریان بالقوه شما از آنها بازدید خواهند کرد. فراموش نکنید که در وب سایت های محلی هم تبلیغ کنید.

مجلات:

تبلیغ کارد آشپزخانه دبلیو ام اف وسط مجله وقتی وسط مجله رو باز می کنید، یک میگو از وسط نصف میشه. به همین راحتی که ورق می زنید، با کارد آشپزخانه دبلیو ام اف، همه چیز را برش بزنید!
تبلیغ خلاقانه کارد آشپزخانه دبلیو ام اف وسط مجله وقتی وسط مجله رو باز می کنید، یک میگو از وسط نصف میشه. به همین راحتی که ورق می زنید، با کارد آشپزخانه دبلیو ام اف، همه چیز را برش بزنید!

مجلات یک راه عالی برای هدف گیری مخاطبان شما هستند. به عنوان مثال، اگر شما محصولات مرتبط با کودکان را به فروش می رسانید، می توانید آگهی را در بخش «والدین» قرار دهید. اگر ابزار مرتبط با گل‌کاری به فروش می‌رسانید، آگهی های تبلیغاتی را در بخش «خانه ها و باغات» قرار دهید. با توجه به گستردگی مجلات، این نوع تبلیغات برای شرکت های بزرگِ ملی توصیه می شود. مجله محلی را فراموش نکنید. شما می توانید نرخ های ارزان تر از مجلات ملی دریافت کنید.

روزنامه:

هدف اصلی همه روزنامه ها اطلاع رسانی به مردم است. به همین دلیل است که شما بسیاری از مقالات، پیش بینی آب و هوا، رویدادهای ورزشی، تقویم رویدادهای مهم محلی، گزارش های جرم و حتی اطلاعیه‌های عروسی را می بینید. تبلیغات روزنامه‌ای راهی عالی برای اعلام موارد به مشتریان محلی است. شما می توانید به همه آنها در مورد فروش آینده خود، محصول جدید با نام تجاری خود، ادغام چندین شرکت، تاریخ افتتاح رستوران جدید و غیره بگویید. روزنامه همچنین برای محصولات فصلی یا خدماتی نیز مناسب است. برای مثال اگر شما یک سیستم فروش خنک کننده‌های خانگی دارید، احتمالا میخواهید در طول تابستان بیشتر تبلیغ کنید.

رادیو:

رادیو می تواند سرگرم کننده باشد. شما می توانید آهنگ های ویژه، شعارها یا صدای زنگ مناسب برای دریافت پیام خود بیابید. اگر شما تبلیغات رادیویی خود را به نحو احسن انجام دهید، شاید مردم هنگام قدم زدن در خیابان آهنگ شما را زمزمه کنند. تبلیغات رادیویی برای کسب و کارهای محلی توصیه می شود. درست مانند تابلوهای تبلیغاتی، آگهی های رادیویی می تواند شانس نهایی شما برای ورود به سبد خربد مردم برای انتخاب محصول یا خدمات شما باشد، بنابراین کلمات خود را با دقت انتخاب کنید. امکانات تبلیغات رادیویی شما تقریبا بی پایان است.

تلویزیون:

موسیقی، گرافیک و حرکات تبلیغاتی به تبلیغات تلویزیونی کمک کرده‌اند که محبوب ترین نوع تبلیغات باشند. این آگهی‌های بازرگانی تصویری از نام تجاری می سازند و هیجانات را ایجاد می کنند. تبلیغات تلویزیونی حجم مخاطب بسیار زیادی دارند و این نیز عالی است. تبلیغات تلویزیونی زمانی به شدت توصیه می شود که کسب و کار شما در مرحله یک فروش یا معامله خاص باشد. این تبلیغات یک راه عالی برای به دست آوردن نام و اطلاعات مختصری از شرکت شما برای عموم است. تبلیغات تلویزیونی معمولا ۱۵، ۳۰ یا ۶۰ ثانیه طول می کشند. از آنجائیکه زمان با این نوع تبلیغات محدود شده است، توصیه می کنیم از تبلیغات تلویزیونی برای محصولاتی که به طور گسترده شناخته می شوند استفاده کنید. این نوع تبلیغات برای محصولاتی که به راحتی (مانند اتومبیل، غذا، لباس، مبلمان، جواهرات و محصولات اداری ) به کار می روند، بهتر عمل می‌کند.

تبلیغات ترکیبی قدرتمند:

تبلیغ خلاقانه کرم ضدآقتاب
“قطع تابش خورشید به سطح پوست‌تان بسیار راحت‌تر از قطع یک تکه از آن به خاطر سرطان است!”

تبلیغات، قطعا یک راه عالی برای افزایش فروش شما است، اما می تواند موثرتر هم باشد-زمانی که از آن به درستی استفاده شود.- روند تبلیغاتی جدید این است که یک بیلبورد بسازیم که می گوید: “برای اطلاعات بیشتر به ایستگاه رادیویی XYZ متصل شوید.” شما می توانید توضیحات دقیقتری از محصول خود را در این ایستگاه قرار دهید. این همچنین شما را قادر می سازد تا به مشتریان بالقوه خود درباره محصولات مشابهی که شرکت شما ارائه می دهد، بگویید. مطالعات نشان داده اند که تبلیغات تلویزیونی بیشتر از سایر انواع رسانه ها در ذهن می ماند. تنها مشکل این است که اکثر مردم پس از تماشای یک پیام بازرگانی، محصول خود را خریداری نمی کنند. بنابراین کار شما این است که یادآوریهای ثابت محصول خود را در اطراف نگه دارید تا مشتریان بالقوه محصول و یا خدمات زمانی که آماده خرید هستند به یاد شما باشند. این را می توان با قرار دادن تابلوهای تبلیغاتی در کنار مراکز بزرگ خرید و با قرار دادن تبلیغات رادیویی در طول روزهای شلوغ رفت و آمدی انجام داد.

تست:

بدون توجه به نوع تبلیغاتی که شرکت شما در آن سرمایه گذاری می کند، شما باید نتایج را آزمایش کنید. شما می توانید از نظرسنجی ها، دستگاه های ردیابی وب سایت‌ها استفاده کنید یا فقط از مشتریان خود بپرسید. شما همچنین می توانید شماره تلفن های مختلف، و یا لینک وب سایت در هر آگهی قرار دهید. امیدوارم که این عبارت قدیمی “ارزش پول خود را به دست آورید” را شنیده‌باشید، اما این تبلیغ ایده خوبی نیست. برای هر آگهی، فقط بر روی یک مزیت یا محصول تمرکز کنید. در یک آگهی اطلاعات بیش از حد قرار ندهید، زیرا اکثر مصرف کنندگان فقط به یک تبلیغ برای کمتر از ۷ ثانیه نگاه می کنند! هر چه راه های بیشتری برای تبلیغ انتخاب کنید کسب و کار شما بهتر خواهد بود. البته که این می تواند بسیار گران باشد. انتخاب چگونگی تبلیغات به طور موثر برای شماست، عاقلانه انتخاب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا