چند ایده تاثیر گذار و البته جالب در تبلیغات که نباید از قلم بیاندازید!

چندین سال قبل که تلویزیون های کابلی بیشتر رواج داشتند، تماشای تلویزیون جذابیت خاصی داشت. در آن زمان ها تماشای شبکه هایی مانند Hulu و Netflix و حتی کانال های اصلی، دنیای جدیدی بود. آگهی های بازرگانی و تبلیغاتی جذابیت خاصی داشت. اکنون نیز در بیشتر کانال های تلویزیونی و ماهواره ای  تقریبا تمامی آگهی های تجاری،  سرگرم کننده و الهام بخش هستند. حتی تبلیغات بسیار ساده نیز جذابیت خاص خود را دارند.
طبق گزارش  SJ Insights هر فرد در طی روز در معرض ۵۰۰۰ آگهی و برند قرار می گیرد. از این تعداد فقط ۱۲ آگهی یافت می شود که فرد در آن حس مشارکت دارد. در این میان مبلغین رقابت تنگاتنگی برای توجه بیشتر و بهتر نسبت به آگهی های تبلیغاتی خود دارند. تا بتوانند جمعیت بیشتری را به سمت آگهی خود جذب کنند.

ایده تبلیغاتی اغلب یک عنصر از برنامه تبلیغات است که می‌تواند بزرگترین تأثیر را بر فروش بگذارد. در دنیایی که در آن ساعات زیادی را سخت کار می‌کنیم تا کارایی را چند درصد دیگر افزایش بدهیم، تفاوت ارائه یک ایده اثربخش و غیراثربخش گاهی بسیار چشمگیر است. به همین دلیل نسبت به دیگر عناصر بازاریابی، زمان بیشتری به ایجاد یک ایده خلاقانه تبلیغاتی اختصاص پیدا می‌کند و انرژی بیشتری صرف می‌شود تا تبلیغ نسبت به دیگر تبلیغ‌های موجود بیشتر به چشم بیاید.

ژاپنی‌ها جایگاه‌سازی لکساس در آمریکا را به خوبی اجرا کردند و این خودرو را ۳۰ هزار دلار ارزان‌تر در اختیار مردم قرار دادند. تبلیغات باعث این تمایز شده بود.
فدرال اکسپرس چطور؟ «وقتی باید قطعا و یقینا در طول شب برسد.» آن‌ها بدون این شعار چقدر موفق می‌شدند؟ یا حتی مک دونالد بدون شعار «امروز استحقاق این را دارید که به خود استراحت بدهید». یکی از شعارهای مورد علاقه من «همین حالا انجامش بده» است. این‌ها نمونه‌هایی از تبلیغات هستند که در محیط رقابتی بازاریابی امروز موجب تمایز و موفقیت برندها شده‌اند.

سرمایه گذاری بر روی افراد

یکی از ترفند های تاثیر گذار برای جذب افراد این است که شما بتوانید به راحتی در مورد خودشان با آن ها صحبت کنید. افراد در مکالماتی که در مورد دیگران است شرکت می کنند ولی به سرعت از مخاطب خود دور می شوند. اما زمانی که موضوع صحبت در مورد خودشان باشد حس خوبی خواهند داشت و تامل بیشتری می کنند. این دقیقا همان موضوعی است توسط کمپین های بزرگ تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد.

از نقشه های شهری کمک بگیرید

یک ایده تبلیغاتی موثر می تواند برای شرکت های گردشگری اتوبوس رانی و حتی رستوران های زنجیره ای در سطح شهر سودمند باشد. در معرض دید بودن یک تبلیغ،  در ایستگاه های مترو یا حتی برخی از رستوران های زنجیره ای می تواند در خاطر افرادی که در این موقعیت ها قرار می گیرند، تاثیر خود را بگذارد.

این نوع تبلیغ می تواند جاذبه های توریستی بزرگ در مکان های خاص را هم شامل شود. می توانید طبق نقشه شهری تمامی ایستگاه های یک خط اتوبوس و زمان های توقف آن را پیدا کنید و طبق آن برنامه تبلیغاتی خود را گسترش دهید.

بلیط های کاغذی برای گردشگران

بسیاری از جوانان به خرید و فروش بلیط ها  می پردازند. یکی از راه کارها،  فروش بلیط های مختلف با آگهی تبلیغاتی در نقاط شهراست. کد های تبلیغاتی آنلاین موجود در روزنامه ها، تبلیغات چاپ شده در مترو و بسیاری از روند های دیگر قدیمی و کهنه شده اند. اما بلیط های کاغذی همچنان زنده و فعال هستند. بسیاری از گردشگران برای بازدید از موزه ها و جاذبه های توریستی از بلیط های کاغذی استفاده می کنند.

از محیط زیست به نفع خود استفاده کنید

تبلیغات فعال و خلاق در محیط زیست یک روش کاملا مفید است. این نوع تبلیغات نه تنها خسته کننده و تکراری نیستند، بلکه با استفاده از یک فضای کاملا طبیعی و عادی، موضوعی جالب و حتی خنده دار را هدف تبلیغات خود قرار می دهند. این نوع تبلیغات چیزی در حدود پنج سال است که رواج پیدا کرده است.

از مدل ها استفاده کنید

شاید شما بتوانید جنس خود را بفرشید ولی این که مشتری مجدد به شما رجوع کند و نام برند شما برای همیشه در ذهنش باقی بماند بسیار مهم است.

یکی از افراد موفق در تبلیغات می گوید : ” از افرادی که در حال کار کردن در یک ورزشگاه هستند به ندرت استفاده کنید، از مدل هایی که به شکل فوق العاده ای در معرض دید دیگران قرار دارند بیشتر بهره ببرید. با توجه به نام تجاری محصول شما این عمل سبب می شود که برای همیشه در ذهن و خاطر مردم بمانید.”

به عنوان نمونه هیچ وقت یک آگهی که کنار یک ساختمان تجاری مهم در مرکز شهر قرار دارد را نمی توانید فراموش کنید.

مراجع فرهنگی

تبلیغات به کمک افراد ستاره و مشهوری که به عنوان یک مرجع هنری فرهنگی شناخته شده هستند نیز بسیاری موثر خواهد بود. شما می توانید با اشاره ای به یک فیلم محبوب یا حتی سکانس برتر از رقص یک ستاره استفاده کنید. که بسیار کار آمد است.

خنده دار باشید

آگهی های خوب و خلاقانه پایه ای بر اساس طنز دارند. این طنز می تواند به شکل یک شوخی درونی باشد.

خلاقیت خنده دار

تمامی افراد شوخی را دوست دارند. اما می توانید شوخی را به شکل یک خلاقیت در آورید. هوشمندانه و خلاقانه روی کلمات و تصاویر گرافیکی کار کنید تا شوخی شما بیشتر جلوه کند.

حیوانات به کمک انسان

حیوانات در زندگی انسان بسیار دخیل هستند. شما این موضوع را می توانید به تصویر بکشید. از حیوانات در تبلیغ خود استفاده کنید. چرا که حیوانات قابل ستایش هستند.

خارج از کادر

یکی از شگردهای مناسب برای پیدا کردن تابلوهای تبلیغاتی این است که از کادر و چارچوب تابلو خارج شوید. یک مستطیل برای تبلیغ شما بسیار خسته کننده و تکراری است. تبلیغات برند های “Eat Mor Chikin” و ” Chik-fil-a ” از این نوع می باشند. آگهی های سه بعدی گزینه ای است که شما می بایست هنگام سفارش به آن توجه کنید.

از گیفت ها استفاده کنید

یکی از روش ها بطری های آب رایگان است. تمامی افراد از داشتن گیفت هایی که برایشان کارآیی دارند خوشحال می شوند. که این امر می تواند بطری آب باشد. قلم، تی شرت، لیوان های پلاستیکی و . . . تمامی این گزینه ها را می توان با اهدا کردن به دیگران مثمر ثمر در نظر داشت.

اجازه بدهید دیگران برای شما تبلیغ کنند

یک راه آسان این است که ازافراد دیگر برای تبلیغات خود بهره مند شوید. با یک فیلتر snapchat یا انتشار یک عکس بزرگ و پرمحتوا در اینستاگرام نام تجاری شما در شبکه های اجتماعی منتشر می شود. این عکس می تواند هر چیزی باشد که مردم مشتاق دیدن آن تصویر هستند.

شبکه نمایش ایجاد کنید

شبکه های نمایش عمومی که در معرض دید دیگران هستند تصاویر خوبی برای شما به نمایش می گذارند. هنرمندان تمایل دارند این کار را با پوشش یک آلبوم انجام دهند یا این که این کار را برای فروشگاه های بزرگ انجام دهند. این کار را برای موسسات خیریه یا بسیاری از موسسات دولتی نیز می توانید انجام دهید. یا هر مکانی و هر موقعیتی که می دانید در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

هنرهای خیابانی

این نوع تبلیغ از روش های بسیار مورد علاقه و خلاق است که با نام ” تبلیغات چریکی ” شناخته می شود. هر گونه برچسب های هنری یا طراحی حتی با گچ نیز به عنوان هنر خیابانی شناخته می شود. این نوع تبلیغ در مسیر ها می تواند برای لحظه ای شخص را متوقف کرده و به فکر وا دارد.

برای کارت تجاری خلاقانه سرمایه گذاری کنید

اگر چه چاپ کارت های تجاری را نمی توان یک روش کار آمد برای تبلیغات در کسب و کار به کار برد. اما بسته به حرفه خود کارت های ویزیت بسیار خلاق و هنرمندانه طراحی کنید. تا همیشه جذاب و خلاق دیده شوید.

به افکار خلاق خود بها دهید

برای همه افراد پیش آمده که یک صدا در درون مغز منعکس می شود و برایتان از یک ایده حرف می زند. به این صدا که شاید کمی ناخوشایند باشد اهمیت بدهید. شاید یک راه عالی برای خلاقیت و تبلیغات باشد.

آثار هنری بسیار زیبا را ثبت کنید

بعضی از تصاویر یا حتی آگهی ها و تبلیغات بسیار خلاق و زیبا هستند. می توانید از آن ها عکس بگیرید و آن را تصویر زمینه لب تاب یا حتی گوشی خود بگذارید. این نوع تبلیغات در خلاقیت شما تاثیر می گذارد.

از آگهی ها الهام بگیرید

بسیاری از آگهی ها الهام بخش هستند. و یک روش قاطع و صحیح برای برقراری ارتباط با افراد است. راه آسان این کار، حمایت از یک سازمان خیریه و یا یک شبکه رادیویی است.

انواع روش ها را امتحان کنید

تصویر یک دختر با لباس جذاب می تواند یک تبلیغ در مورد بیسوادی باشد. گرافیک جذاب یک راه حل مناسب است. نام های تجاری را کلیشه نکنید تا همواره یک موضوع یا یک روش برای تبلیغ خود به کار گیرید. روش های کاملا متضاد گاهی نتیجه بخش هستند.

فیس بوک یا برخی از شبکه های اجتماعی

بسیاری از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک در حال تبدیل شدن به برترین ومحبوب ترین شبکه های اجتماعی هستند. آموزش های بسیاری در زمینه نحوه استفاده صحیح از این شبکه ها داده شده است که اشخاص مختلف بتوانند از ارتباطات سالم نگهداری کنند. بسیاری از این شبکه ها راه کار عالی برای نشان دادن فرهنگ های متفاوت و حتی تبلیغات موثر هستند.

صفحه اینستاگرام ایجاد کنید

وقتی عکسی از یک موضوع را در صفحه اینستاگرام مشاهده می کنید بسیار لذت بخش است. سفارشی سازی صفحات اینستاگرام و برچسب گذاری طبق برند ها یا نام های تجاری در این زمینه بسیار کمک می کند.

چالش

همه ما شاهد چالش های بسیاری در رسانه های اجتماعی بودیم. مانند چالش مانکن یا . . .

این چالش ها استفاده از قدرت اینترنت را به اثبات می رسانند. قانون شماره یک رسانه های اجتماعی این است که بتوانید با مخاطبین خود ارتباط بر قرار کنید. این کار راهی خلاقانه برای تبلیغ نام تجاری است. و در حقیقت با این کار شما همکاران خود را به یک چالش می کشانید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا