بازاریابی موبایلی Mobile Marketing در تبلیغات چقدر اهمیت دارد ؟

بازاریابی موبایلی Mobile Marketing امروزه متخصصین بازاریابی, این شیوه را آینده ی بازاریابی رقم میزنند . با فراگیر شدن تلفن های هوشمند این موضوع به صورت جدی توسط متخصصین مارکتینگ دنبال میشود . بازاریابی موبایلی تمامی کسب و کارهای موجود در دنیا را قادر میسازد به راحتی محصولات و خدمات خود را بین هزاران کاربر پروموت و معرفی کنن .

شرکت های تبلیغاتی به راحتی میتوانند تبلیغات خود را بر اساس ویژگی های افراد (سن , جایگاه , منطقه) مورد هدف قرار داده تا به راحتی محتوا یا تبلیغات بر اساس نوع مخاطب به دستشان برسد .

بازاریابی موبایلی Mobile Marketing

تا سال های قبل بازاریابی موبایلی یا بهتره بگیم موبایل مارکتینگ به اصطلاح بصورت پیامکی بود اما با رشد تکنولوژي و افزایش موبایل و تبلت های هوشمند و با اتصال به اینترنت بازاریابی موبایلی Mobile Marketing به مفهوم گسترده ای تبدیل شد . امروزه بازاریابان بزرگ دنیا نیز بازاریابی موبایلی را زیر مجموعه دیجیتال مارکتینگ قرار داده اند تا از ارزش آن کاسته نشود و یا توجه بیشتری به این شیوه بازاریابی شود .

انواع تکنیکهای موبایل مارکتینگ

امروزه انواع زیادی از روش ها و تکنیک های تبلیغاتی در موبایل مورد هدف بازاریابان قرار گرفته که کسب و کارها به راحتی میتوانند با ایجاد استراتژي از اینکه مخاطب آنها چه کسانی هستند در چه مناطقی هستند تبلیغات هوشمند و هدفمند خودشان را شروع کنند .

۱- بازاریابی اپلیکیشنی App Marketing

در بازاریابی اپلیکیشنی دو استراتژی اپ مارکتینگ وجود دارد : رایگان و پولی .

رایگان : بازاریابی رایگان نظیر ASO و حضور در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاشتن محصولات و خدمات خود بدون پرداخت هزینه ای با افراد مختلف دنیا ارتباط برقرار نمائید .

پولی : در این نوع تبلیغات اپ مارکتینگ پیام و تبلیغات مورد نظر از طریق تبلیغات بنری, ویدئو و یا بصورت پاپ آپ حین استفاده از برنامه (بازی , برنامه های کاربردی) به کاربر مورد نظر نمایش داده میشود و کاربر با دیدن این بنر ها امتیازی را نیز دریافت میکند که بدین صورت محتوای مورد نظر به صورتی مناسب به طیف وسعی از کاربران نمایش داده خواهد شد .

۲ – بازار یابی QR کد QR Codes

امروزه اگر دیده باشید کدهای QR بر روی جلد های محصولات درج شده که که میتواند زنجیره ای از فعالیت های بازاریابی برای موفقیت کمپین خود ایجاد کند . با اسکن کد از طریق اسکن QR موبایل و یا دستگاه هوشمند کد مشخص کاربر را به صفحه ای هدایت میکند که از قبل طراحی شده که میتواند در این صفحه توضحیات محصول و یا محصولات مشابه باشد .

۳ – بازاریابی پیامکی یا SMS Marketing

این شیوه بازاریابی یکی از کم هزینه ترین و پربازده ترین روش های بازاریابی میباشد که در این روش از طریق اس ام اس به مخاطب مورد نظر پیامک هایی نظیر تخفیف در جشنواره, اخبار روز و اتفاقات شرکت, و یا رویداد ها ارسال میشود .
تبلیغات پیامکی و ارسال محتوای مشخص ( پیش فروش محصولات، کد تخفیف و …) به ویژه در برنامه های وفاداری مشتریان، قابل انجام میباشد.

ویژگی های مهم موبایل در بازاریابی

اگر بصورت کلی یک نگاه چند ثانیه ای به این شیوه بازاریابی بی اندازیم متوجه خواهیم شد که چه ویژگی های مناسبی را دارا هستش و به شما کمک میکنه بهترین بهره وری را در این شیوه تبلیغات برداشت نمآئید . با این حال، تأکید فهرست وار بر تعدادی از این ویژگیها میتواند مفید باشد:

۱ – همیشه در دسترس است : دستگاه موبایل همیشه همراه ما میباشد و همیشه نیز روشن ومتصل به اینترنت, امروزه هر نیم ساعت به صفحه موبایل خود خیر میشویم یا در شبکه های اجتماعی میچرخیم و یا در حال ارتباط با شخص دیگری هستیم .

۲ – شخصی است : دستگاه موبایل یکی از شخصیترین وسایل ماست و کمتر کسی ممکن است موبایل خود را با شخص دیگری به اشتراک بگذارد. اغراق نیست اگر بگوییم موبایل، ادامه ی دست و مغز ماست و از این منظر، دسترسی به موبایل، دسترسی مستقیم به مشتری در نزدیکترین لایه ی قابل تصور است.

۳ – امکان پرداخت لحظهای : اگر مخاطب با تبلیغات شما مواجه شود و به تصمیم خرید قانع شود, میتوانید در همان لحظه خرید را انجام دهد و تصمیم خود را عملی کند .

وب سایت های سازگار با موبایل

امروزه داشتن یک وبسایت ها سازگار با نسخه موبایل یک اصل مهم در بازاریابی میباشد, امروزه افراد زیادی برای یافتن یک محتوای مناسب به راحتی در گوگل جستجو میکنند اما بخاطر ظاهر نا مناسب یا سایت را ترک میکنند و یا از ادامه تحقیق منصرف میشوند . از نظر موتورهای جستجو، سازگار بودن وب سایت با موبایل یعنی:

  1. وبسایت و محتوای آن به سرعت بارگذاری شود .
  2. محتوای وب سایت بدون اسکرول کردن به اطراف و یا زوم کردن قابل مشاهده باشد .
  3. وب سایت هنگام نمایش در موبایل پیغام خطایی نداشته باشد .

نتیجه

شاید امروز که این محتوا را می نویسیم بهتر باشد بازاریابی موبایلی را با بازاریابی در شبکه های اجتماعی تکمیل کنیم. بازاریابی موبایلی، روشی است که میتوان نزدیکترین وسیله ارتباط با مشتری هدف دانست. بازاریابی موبایلی می تواند در کوتاه ترین زمان، به توسعه و ترویج محصولات، خدمات و ایده های شما در خصوصی ترین مرکز تجمع پیام های بازاریابی، یعنی دقیقا در جیب مشتری ورود کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا