بازاریابی قدرتمند چگونه تاثیر می گذارد؟

بازاریابی قدرتمند
بازاریابی قدرتمند

بازاریابی قدرتمند امری غیر ممکن و سخت نیست. در چند دهه گذشته کانال های ارتباطی بسیاری صنعت بازاریابی را به یک انقلاب عظیم تبدیل کرده است. تلویزیون ها جایگزین تبلیغات ویدئویی شده اند. پست های الکترونیک جای پست مستقیم را گرفته اند و روش های مختلف دیگر که همه حمایت مشهودی از بازاریابی جدید دارند به چشم می خورند. هر نوع کسب و کاری، چه بزرگ و چه کوچک در قرن حاضر می تواند بدون هیچ گونه محدودیتی در بازار کسب و کار خود به بازاریابی و تبلیغات بپردازد.

بازاریابی فرآیند فروش محصولات و خدمات است.

استراتژی بازاریابی قدرتمند شامل شناسایی نیازهای مشتری‌های بالفعل و بالقوه، و سپس مرتفع سازی نیازهای آنان از طریق کانال‌هایی مانند رسانه، تلویزیون، رادیو و.. است.

در تعریفی دیگر بازاریابی فرآیند به‌دست آوردن مشتریان بالقوه و یا مشتریان علاقه‌مند به محصولات و خدمات شرکت است.

واژه مهم در اینجا فرآیند است.

درواقع فرآیند بازاریابی قدرتمند شامل تحقیق، ترویج، فروش و توزیع محصولات و خدمات است.

این امر مستلزم مطالعه بازار و رفتار مشتریان و تحلیل نتایج جهت جذب، حصول و حفظ مشتریان از طریق برطرف کردن نیازها و خواسته‌های آنان است.

بازاریابی جزئی جدانشدنی از فعالیت‌های هر کسب و کار است.

به همین دلیل در ادامه به موضوع بازاریابی و اهمیت آن در کسب‌وکارها می‌پردازیم.

با این حال دسترسی به بازارهای اشباع شده منجر به حضور نفوذ گران خواهد شد. اما یکی از پارامترهای بازاریابی موفق ماندگاری در یک برند است. که نیازمند کسب موفقیت های پی در پی در طول زمان می باشد.

بیشتر بازاریابان در این زمینه دچار سوالی می شوند که : ” آیا سرمایه گذاری در این مسیر ارزش دارد یا خیر ؟ “

شاید بتوان پاسخ این سوال را به این نحو داد که، بازاریابی نیز همانند هر استراتژی رسانه ای دیگری نیازمند یک هدف گرانشی می باشد. در غیر این صورت با پرداخت یا برداشت ها انجام می شود. در این جا ” برداشت ” به معنای اصلی کلمه نیست. بلکه بیشتر به معنای موثر بودن محصول یا برند در این زمینه می باشد. لزوما این دو سر فصل عامل اصلی نخواهند بود ولی تاثیرات مثبتی خواهند داشت.

بیشتر تولید کنندگان محتوا جهت پیروی از یک منش زمانی هر چند کوتاه و کم، به بازاریابی می پردازند. به این صورت که با بازاریابی از یک محصول خاص، زیر مجموعه محصول را هم تحت تاثیر تبلیغات قرار می دهند.

این در حالی است که یک روند تأثیر گذار معمولا به معنای پیروی هر چند کوچک از جامعه کاری خاصی می باشد. تبلیغات در یک جامعه خاص می تواند پیام برند شما را بیشتر از آنچه که تصورش را دارید تبلیغ کند. برای این ادعا می توانید به شبکه مجازی Pinterest نگاه کنید. یک شرکت که شهرت و اعتبار خود را پیش از ورود به بازار کسب و کار Pinterest ایجاد کرده است و در سال ۲۰۰۸ میلادی راه اندازی شده است. از طریق این شبکه گروه های کوچکی را تشکیل داده که می توان آن ها را نفوذی های وفادار به خود بنامد.

بنابراین یک فرمول استراتژی بازاریابی موفق که تاثیرات شگفت انگیزی دارد این است که میزان گروه ها یا افرادی که با شما همراه هستند را پیدا کنید و افزایش دهید.

قدرت بازاریابی تاثیرگذار همانند قدرت یک گلوله برفی است. هنگامی که نام تجاری شما به یک جامعه مجلل معرفی و شناخته می شود، نمی توان انتظار بازده فوری مردم آن دسته را داشت. بلکه نتایج این امر تنها در طول زمان اندازه گیری خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا