شبکه های اجتماعی در سازمان ها و استراتژی بهره وری صحیح از آن

شبکه های اجتماعی در سازمان ها  برای ارتباط با رسانه های اجتماعی باید متد ها و روش های خاص خود را داشته باشد در این مقاله ما میخواهیم شما را با تکنیک ها و استراتژی کار با شبکه های اجتماعی آشنا کنیم.

  • مشارکت تیمی

نحوه کار با رسانه های اجتماعی در سازمان شما، نباید به گونه ای باشد که تنها یک فرد کنترل آن را در دست داشته باشد. بنابراین اولین قدم شما این است که تیمی متشکل از افراد مختلف را تشکیل داده تا کنترل و اداره کردن استراتژی های مدنظر شما را در دست بگیرند.

 

  • گوش کنید و مقایسه کنید.

خوب گوش دادان یکی از قدیمی ترین استراتژی ها در استفاده از رسانه های اجتماعی است که اغلب نادیده گرفته میشود. در حقیقت اگر به حرف های مشتریان (و همچنین رقبایتان) به خوبی گوش کنید، میبینید که راهنمایی های بسیار خوبی در حرفهایشان نهفته است که میتواند در رابطه با چگونگی فعالیت در رشبکه های اجتماعی در سازمان ها به یاری شما بیاید. اگر شما هنر گوش دادن خود را ارتقاء دهید، قاعدتاً خواهید توانست که نام تجاری خود را به میزانی بیشتر تبلیغ کنید.

  • هدف

شما میتوانید از رسانه های اجتماعی به منظور به انجام رساندن تعدادی از اهداف مختلف کسب و کارتان استفاده کنید. با این حال، بهترین استراتژی ها در رابطه با رسانه های اجتماعی آنهایی هستند که (حداقل در ابتدا) بر اصول منطقی تری از خصوصیات اجتماع تمرکز میکنند. هدفتان از حضور در اجتماع چیست؟ به فروش رساندن محصول؟ کسب آگاهی و یا….؟

  • انتخاب معیارهای موفقیت

چگونه می خواهید تعیین کنید که حضور در رسانه های اجتماعی واقعاً در کسب و کار شما تفاوتی ایجاد میکند؟ چه معیارهایی را در نظر میگیرید تا به ارزیابی اثربخشی “استراتژی رسانه های اجتماعی” دست پیدا کنید؟ چگونه نظر دیگران را به سوی خود جذب میکنید؟

  • مخاطبانتان را تجزیه و تحلیل کنید.

مخاطبان شما در شبکه های اجتماعی در سازمان ها چه کسانی هستند؟ خصوصیات جمعیت شناختی و روان شناختی مشتریان فعلی و آینده شما چیست؟ بازخورد رفتار آنها در استفاده شما از رسانه اجتماعی چگونه است؟

  • خصوصیت بارز شما چیست؟

مهم نیست چه کسی هستید یا اینکه چه چیزی را به فروش می رسانید، ویژگی های محصول و مزایای آن به اندازه کافی برای ایجاد نظر خریداران کافی نیست! شما باید به جای اینکه ذهن مخاطبان را هدف قرار دهید، قلب آنها را تسخیر کنید. شرکت “دیزنی” صرفاً به خاطر ساخت یک فیلم مطرح نشده است، بلکه با ماهیت دنیای جادویی خود توانسته است کاربران را به سوی خود بکشد. خصوصیت بارز اپل نیز استفاده از تکنولوژی نیست، بلکه نوآوری است.

شما چه ویژگی کلیدی را دارید؟

  • انسان باشید.

مکانیک اجتماع به شکلی است که شرکتها را مجبور میکند تا برای رقابت بیشتر، نظر دوستان و اعضای خانواده مشتریان را نیز به سوی خود جلب کنید. بنابراین شرکت شما نیز ممکن است گاهی به سوی این راه کشیده شده، پس در این مواقع انسان باشید و همانند یک انسان رفتار کنید.

  • نقشه ای را طرح کنید.

تنها پس از اینکه دانستید هدف شما از حضور در شبکه های اجتماعی چیست و ارزیابی شما از موفقیت در شبکه های اجتماعی چگونه است قدم به حضور در آن بگذارید. پس برای این کار نقشه ای را طرح کنید، اما در نظر داشته باشید که این نقشه باید خاص و متمایز بوده و به اندازه کافی دلایل قابل دفاع برای حمایت از نقشه خود داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا