پروموشن

 

پروموشن هنر ایجاد ارتباط با بدنه‌ی جامعه می‌باشد و همواره در تلاش است تا همانند پلی ارتباطی،‌ محصول، برند یا سرویس شما را به مصرف‌کننده‌ی مطلوب‌تان متصل نماید. هدف از پروموشن جذب، تشویق و ترغیب مخاطبان مورد نظر به خرید از شماست. ارتباط ایجاد شده می‌تواند از طریق اماکن عمومی مانند کنسرت‌ها، فستیوال‌ها، نمایشگاه‌های بازرگانی یا محل‌هایی مثل فروشگاه‌های زنجیره‌ای و خواربارفروشی‌ها صورت پذیرد. رسانه‌های سنتی یا چاپی مثل روزنامه‌ها، مجلات، رادیو، تلویزیون و یا آگهی‌های محیطی مانند تبلیغات بنری و بیلبوردها، هم‌چنین رسانه‌های دیجیتال مثل اینترنت، شبکه‌های اجتماعی و ... نیز از راه‌های ارتباطی دیگر محسوب می‌شوند.

پروموشن که عمدتاً بازه‌ی زمانی مشخصی دارد اهداف زیر را دنبال می‌کند:

افزایش سهم بازار، معرفی یا پذیرش محصول جدید، آگاه ساختن مخاطبان از محصولات فعلی، افزایش میزان تقاضا، متمایز نشان دادن محصول از سایر کالاهای موجود در بازار و ...

مارکتینگ از نوع پروموشن علاوه بر ایجاد ارتباط حضوری و مستقیم با مخاطب، موجب افزایش آگاهی مشتری از یک محصول یا برند می‌شود و می‌تواند حس وفاداری مصرف‌کننده نسبت به برند را بیشتر نماید یا برعکس وی را ترغیب به تغییر برند مصرفی خود کند. با به کارگیری پروموشن می‌توان لحظاتی به‌یادماندنی در ذهن شخص خلق و ثبت نمود.

بالا